Coraz częściej miewamy problemy z wypadającymi włosami. Jak wzmocnić włosy? Jak sobie radzić, gdy mamy wypadające włosy?

Wypadające włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Zwłaszcza osłabione włosy mają tendencję do wypadania. Jak je wzmocnić? Co zrobić, aby nasza czupryna stawała się z dnia na dzień bujniejsza, a znacznie mniej pozostawało jej na szczotce? Przede wszystkim warto zastosować odpowiednią dietę na zdrowe włosy, skórę i paznokcie. Co jeszcze? Sprawdź i wykorzystaj nasze rady, a z pewnością efekty zaskoczą wszystkich.

1. Masaż głowy na wypadające włosy

To podstawowy zabieg, który możemy wykonać w zaciszu własnego domu, a z pewnością okaże się bardzo pomocny. Podczas masażu poprawia się ukrwienie skóry głowy, a to wpływa na wzmocnienie cebulek włosów. Najlepiej jest masować głowę opuszkami palców, wykonując ruchy okrężne, zaczynając od strony karku, a kończąc na czole. Masaż powinniśmy wykonywać codziennie, przez co najmniej 5 minut.

2. Oczyszczający peeling na wypadające włosy

Większość ludzi wiele razy wykonywało już peeling twarzy czy też ciała, ale peeling skóry głowy wciąż nie jest jeszcze aż tak popularny. Specjaliści zalecają ten zabieg również na skórę głowy, ponieważ skutecznie wzmacnia korzenie włosów i pobudza je do wzrostu. Kosmetyk nakładamy na wilgotną skórę głowy i masujemy opuszkami. Na zakończenie myjemy włosy szamponem. Zabieg warto powtarzać raz w tygodniu.

3. Naturalne szampony, odżywki i maski na wypadające włosy

Osłabione włosy wymagają szczególnej pielęgnacji. Większość dostępnych na rynku kosmetyków do włosów opartych jest na silnych substancjach chemicznych, które dodatkowo podrażniają skórę głowy i osłabiają pasma. Z tego powodu, na wypadające włosy powinniśmy stosować preparaty, które nie mają w swoim składzie takich substancji jak SLS, parabeny i silikony. Wybierajmy takie, które zawierają wyciągi roślinne, które zawierają dużo witamin i minerałów, a dodatkowo wpływają na wzmocnienie i regenerację włosów.

4. Odżywcze płukanki na wypadające włosy

Po umyciu i wypłukaniu włosów możemy zakończyć cały zabieg stosując odżywcze płukanki na wypadające włosy. Skutecznie wzmocnią włosy, dodadzą im objętości oraz ułatwią ich rozczesywanie. Bardzo skutecznie działającą płukanką jest taka, którą możemy wykonać w domu przy zastosowaniu zielonej herbaty. 3 saszetki zalewamy 1,5 litra wrzątku. Kiedy ostygnie, będzie można wykorzystać do ostatniego spłukania włosów.

5. Roślinne toniki domowej roboty na wypadające włosy

Toniki powinno się wcierać bezpośrednio w skórę głowy. Jeśli mamy taką możliwość, najlepiej pozostawić je na głowie na około 12 godzin. Jeśli nie mamy takiej możliwości, możemy zmyć je z głowy dopiero po upływie 3 godzin – taki czas jest potrzebny, aby minimalna ilość składników aktywnych została zaabsorbowana. Aby uzyskać najlepszy efekt, wcierki powinniśmy stosować przynajmniej 2 razy w tygodniu. Jeśli po zastosowaniu toniku poczujemy pieczenie, będzie to normalny objaw, który oznaczać będzie silne przekrwienie.

Tonik do włosów z czarnej rzodkwi – korzeń rzodkwi ucieramy na drobnych oczkach tarki bądź rozdrabniamy w sokowirówce. Uzyskany sok wcieramy w skórę głowy.

Tonik do włosów z imbiru – korzeń imbiru ucieramy na drobnych oczkach tarki, odciskamy, a uzyskany w ten sposób sok wcieramy w skórę głowy.

6. Fryzjerskie triki na dodanie objętości, zanim kuracje zaczną działać

Choć kuracje na wypadające włosy są bardzo skuteczne, to niestety na efekty musimy czekać. Aby w tym czasie nie zamartwiać się swoją lichą fryzurą, warto zastosować kilka trików dodających objętości.

Skrócenie końcówek – jeśli nasze końcówki rozdwajają się, łamią i są postrzępione, warto je skrócić, aby nie obciążały cebulek. Jeśli zdecydujemy się na taki krok, pasma mocniej będą trzymać się głowy, kosmetyki będą mogły lepiej docierać i odżywiać włosy, lekko uniosą, a fryzura nabierze objętości.

Unoszenie wałkami – świetnym trikiem jest układanie włosów na grubych wałkach. Dzięki temu uniesiemy je od nasady i sprawimy, że optycznie się zagęszczą. Nie należy jednak spać z wałkami na głowie, gdyż włosy mogą ulec zniszczeniu.

Warstwowe cięcie – na wypadające włosy najlepiej jest skrócić fryzurę. Warto udać się do fryzjera, aby wykonać tzw. cięcie warstwowe, przy którym jedna warstwa nachodzi na drugą. Dzięki temu nasza fryzura wyda się bardziej puszysta.

wypadające włosy
fot. Chiara Cremaschi (flickr, CC BY-ND 2.0)
Podziel się :)
Masz stronę www? Prowadzisz bloga? Zarejestruj się w sieci TradeTracker i zarabiaj!