Jeśli chcemy osiągnąć prawdziwe mistrzostwo w organizacji imprez, warto podawane przysmaki połączyć z dobrze dobranymi winami. Dziś wino w roli głównej.

Nawet w jesienno – zimowe wieczory możemy sprowadzić do swojego domu promienie słońca wprost z Italii. Wystarczy zaprosić grono przyjaciół i kilka butelek doskonałych, włoskich win. Także w jesień i zimę możemy zaszaleć na przyjęciach domowych, zwłaszcza, jeśli wykorzystamy doskonałe, włoskie wina. Zwłaszcza, jeśli chcielibyśmy zdecydować się przyjęcie we włoskim stylu, warto wykorzystać zarówno potrawy, które jada się we Włoszech, jak również wina, które pochodzą właśnie z tamtych rejonów. Zwłaszcza, że Włochy są prawdziwym rajem dla winogron. Doskonale radzą sobie w tych słonecznych okolicach zarówno białe, jak i czerwone odmiany.

 

Na rozpoczęcie każdej domowej imprezy doskonale sprawdzą się wina musujące, a więc tzw. szampany. Wśród nich mamy naprawdę ogromny wybór. Dostępne w sklepach są wina mniej lub bardziej musujące. Wino, które chcemy podać jako przystawkę powinno być delikatne i niezbyt ciężkie.

fot. Uncalno (flickr, CC BY 2.0)
fot. Uncalno (flickr, CC BY 2.0)

 

 

Wino – co i jak?

 

 

 

wina
fot. PROPhilippe Put (flickr, CC BY-ND 2.0)

 

 

 

Wina. Sprawdź jakie wino wybrać

 

 

 

 

Jeśli chcielibyśmy do przystawek wykorzystać grzyby, warto sięgnąć po wina półsłodkie o lekkiej nucie owocowej. Grzyby bowiem są lekko słonawe i dobrze komponują się w zestawach z cukrem i nutą owocową. Będą więc stanowić z pewnością udany duet.

 

Ważną informacją jest, że wybierane przez nas wino wcale nie musi być oszałamiająco drogie czy też niezwykle wiekowo stare, aby nam smakowało. Bardzo często zdarza się, że tańsze wina, dostępne w wielu sklepach, dyskontach czy marketach mogą zaskoczyć nas niepowtarzalnym smakiem i byc prawdziwą rozkoszą dla naszego podniebienia. Warto więc skusić się na odwagę i sięgnąć po nowe, ciekawe smaki win dostępnych w wielu popularnych sklepach.

 

Wino jest jednym ze zdrowszych trunków, dostarcza nam wielu składników, poprawią krążenie krwi, a także przyspieszą metabolizm. Z tego też powodu warto serwować wino podczas przyjęć, zarówno w domu jak i w restauracji. Jeśli chcecie poznać nasze typy, zapraszamy do zapoznania się z recenzjami win z całego świata!

 

fot. Denise Mattox, (flickr, CC BY-ND 2.0)
fot. Denise Mattox, (flickr, CC BY-ND 2.0)
Podziel się :)
Masz stronę www? Prowadzisz bloga? Zarejestruj się w sieci TradeTracker i zarabiaj!