Wina uznaje się za jeden z najszlachetniejszych trunków. Są doskonałe zarówno do obiadów, jak i deserów czy przekąsek. Często uznawane za afrodyzjaki. Sprawdź, które wina są najlepsze!

Wino to napój alkoholowy, który otrzymujemy w wyniku fermentacji alkoholowej winogron. Bardzo często oprócz winogron, do wyrobu wina używa się wielu innych owoców czy dodatków smakowych, te napoje zwykle nazywa się winem owocowym. Dzięki temu istnieją całej setki, jeśli nie tysiące odmian, smaków i rodzajów win.

W naszym dziale, który poświęciliśmy degustacji win staramy się delektować tymi trunkami i opisywać szczerze nasze odczucia i wrażenia. Wielu naszych czytelników uważa, że nasze opisy są bardzo interesujące, zawierają proste i przemawiające do każdego treści, a ponadto często są to trafione opinie, ale oczywiście każdy ma szansę sam spróbówać win, zapoznać się z naszymi opiniami i wyrazić własne zdanie na ten temat np. w komentarzu, do czego bardzo serdecznie zachęcamy!

Co oceniamy w naszych amatorskich próbach degustacyjnych wina?

Przede wszystkim to, co można zobaczyć już w sklepie, czy jakość wykonania butelki oraz estetykę etykiety. Gdy już wybierzemy interesujące wizualnie i opisowo wino – zabieramy je do domu i tam dokonujemy dokładniejszego poznania.

fot. Uncalno (flickr, CC BY 2.0)
fot. Uncalno (flickr, CC BY 2.0)

Przyglądamy się barwie, klarowności i ewentualnym osadom. Jest to równie istotna część, która może powiedzieć bardzo wiele o jakości trunku.

Oceniamy zapach korka i wina jeszcze w butelce. Po napełnieniu kieliszka oceniamy również zapach wina po lekkim zamieszaniu w kieliszku, a także po silnym wzburzeniu.

Na koniec degustujemy małą ilość trunku, starając się zwrócić uwagę na zawartość cukru resztkowego, cierpkość, taniny, smak oraz wyczuwalność np. owoców. Krótko mówiąc oceniamy wszystkie walory smakowe wina.

W naszych recenzjach staramy się nie unikać żadnych win, dajemy szansę również tym z niższej półki. Zakupy dokonujemy w wielu sklepach sieciowych, dzięki czemu jest szansa, że wiele osób będzie miało możliwość również zakupić sprawdzone przez nas wino i uraczyć się jego smakiem.

Jesteśmy jedynie początkującymi entuzjastami win, ale również potrafimy powiedziec kilka słów o winie, które akurat mamy na swoim stole. Dzięki temu, że jesteśmy amatorami, istnieje wielka szansa, że nasze nieprofesjonalne opinie będą pokrywać się z opiniamy innych degustatorów w domowych warunkach. Dodatkowo, nasze odczucia mogą nie wiele różnić się od odczuć naszych czytelników.

 

W kazdym razie serdecznie zapraszamy do degustowania win i dzielenia się z nami Waszymi opiniamy w komentarzach. Oto lista naszych, do tej pory sprawdzonych już win:

 

Nazwa wina Ocena
Wino CHATEAU LA VALIERE Francja
Wino PINOT NOIR Mołdawia
Wino PINOT NOIR
Wino MISIONES De RENGO 2011 CHILE
Wino MISIONES De RENGO 2011 CHILE
Wino ISABELLA Mołdawia
Wino Quitana Portugal
Wino LOS ROYALES RESERVA
Wino LOS ROYALES RESERVA 2007
Wino ROCAL 2012 Hiszpania
Wino ROCAL 2012 Hiszpania
Wino IMIGLYKOS Grecja
Wino IMIGLYKOS Grecja
Wino SIN OF DRACULA 2008
Wino SIN OF DRACULA
Wino SUTTER HOME ZINFANDEL 2011
Wino SUTTER HOME ZINFANDEL 2011
Wino FELIX ROCHA 2012 PORTUGAL
Wino FELIX ROCHA 2012 PORTUGAL
Wino BEAUVILLON 2012 France
Wino BEAUVILLON 2012 France
Wino NAVARRA MEZQUIRIZ 2012
WINO NAVARRA MEZQUIRIZ 2012
Wino SLAVYANTSI OLD MELNIK 2011
Wino SLAVYANTSI OLD MELNIK 2011
Wino ALAZANI VALLEY 2010
Wino ALAZANI VALLEY 2010
Wino Cimarosa Chardonnay 2012
Cimarosa Chardonnay
Wino CAGOR DRIADA 2007
Wino CAGOR DRIADA 2007

 

wina
fot. PROPhilippe Put (flickr, CC BY-ND 2.0)
Podziel się :)
Masz stronę www? Prowadzisz bloga? Zarejestruj się w sieci TradeTracker i zarabiaj!