Choć uroda to pojęcie względne, każdy z nas o niej marzy. Jak skutecznie stać się pięknym? Jak i kiedy o siebie dbać? Kiedy wykonywać zabiegi kosmetyczne, aby były skuteczne?

Czy wiesz, że najtańszym kosmetykiem jest sen? Podczas każdej nocy nasza skóra regeneruje się sama! Aby być pięknym, wystarczy jej w tym pomóc. Ale jak to zrobić?

 

Dawno już zostało dowiedzione przez naukowców, że podczas snu nasza skóra ulega nieustannym przemianom. W nocy, gdy cały nasz organizm odpoczywa, uwalniane są hormony, które odpowiadają za odnowę organizmu, a komórki dzielą się dziesięciokrotnie szybciej niż w dzień. Między godziną 2, a 3 w nocy nasza skóra pozbywa się toksyn i odnawia cały naskórek. Od godziny 4 w nocy podnosi się stężenie hormonu odpowiedzialnego za wzrost, a komórki ciała regenerują się. Podczas nocy, nasza skóra bardzo intensywnie wchłania wszelkie składniki odżywcze.

gimnastyka twarzy
fot. tommerton2010 (flickr, CC BY 2.0)

 

 

 

 

 

 

skóra gładka
fot. Lies Thru a Lens (flickr, CC BY 2.0)

 

 

 

 

Uroda nocą – jak sobie pomóc?

Jeśli zależy nam na osiągnięciu najlepszego efektu samoodnowy biologicznej podczas każdej nocy, warto wspomóc naszą skórę profesjonalnymi kosmetykami i zabiegami kosmetycznymi.

  1. Demakijaż powinien być wykonany bardzo starannie, także z użyciem tonika. W przeciwnym razie, składniki odżywcze zawarte w kosmetykach będą miały utrudnione wchłanianie. Pod koniec tonizowania twarzy i szyi wacik powinien być czysty – wtedy mamy pewność, że zabieg został wykonany wystarczająco dobrze.
  2. Wszystkie zabiegi kosmetyczne wykonuj bardzo starannie. Poświęć nieco więcej czasu na nakładanie kosmetyków, lekko wmasowując je w skórę. Wykonuj lekki masaż opuszkami palców. Warto poświęcić też kilka minut na gimnastykę twarzy i szyi.
  3. Do łóżka kładź się zrelaksowana i wypoczęta. W stresie regeneracja naszego organizmu i ciała jest zaburzona, a wtedy użycie nawet najlepszych preparatów kosmetycznych okaże się nieskuteczne.
  4. Do pielęgnacji skóry przed pójściem spać, warto stosować kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji nocnej. Ich skład jest tak dobrany, aby możliwie jak najlepiej pielęgnowały i regenerowały naszą skórę podczas snu. Pamiętajmy, że skład kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji w dzień i w nocy jest różny i warto wybierać preparaty kosmetyczne do pielęgnacji ciała odpowiednio do pory dnia.

 

uroda
fot. Merlin Phuket (flickr, CC BY-ND 2.0)
Podziel się :)
Masz stronę www? Prowadzisz bloga? Zarejestruj się w sieci TradeTracker i zarabiaj!