Każdy z nas marzy, aby stworzyć z ukochaną osobą trwały, udany związek. Jak to zrobić? Oto kilka naszych porad, które pomogą zbudować silny i udany związek!

Miłość to bardzo piękne i szlachetne uczucie. Kiedy jest odwzajemniona, często budujemy na uczuciu dłuższą relację, angażujemy się, tworzymy z kimś związek. Niestety, z czasem pewne rzeczy przeszkadzają być szczęśliwym, relacja między dwojgiem ludzi psuje się i może dojść nawet do zakończenia związku. Jak tego uniknąć? Oto 5 naszych porad dotyczących udanego związku, które pomogą przetrwać ciężki chwile.

 

Udany związek – akceptacja

Jeśli zależy Wam na wspólnym szczęściu, pamiętajcie o pełnej akceptacji siebie wzajemnie. Zdarza się, że w związku dwojga ludzi, jedna z osób ma zupełnie inne poglądy na pewne sprawy, niż druga. Warto zaakceptować drugą osobę, uszanować odmienne zdanie i pozwolić sobie wzajemnie na różnicę. W końcu jesteście dwiema różnymi osobami!

 

Udany związek – rozmowy

Jeśli zależy Wam na zbudowaniu szczęśliwego i trwałego związku – musicie ze sobą rozmawiać. Wspólnie omawiać każdy problem, wysuwać rozsądne i mądre argumenty, a przede wszystkim – uszanować odmienne zdanie, nie przekonywać do swojego zdania za wszelką cenę i nie kłócić się. Zdenerwowanie to z pewnością zły doradca.

 

tani prezent na walentynki
fot. Derek Key (flickr, CC BY 2.0)

 

 

W co ubrać się na randkę?

 

 

 

Udany związek – szacunek

Szacunek w związku jest kolejną, bardzo istotną wartością. Powinniście się wzajemnie szanować, nie obrażać i nie wyrażać się o sobie wzajemnie w sposób nie miły. Nawet kiedy się kłócicie – żadne z Was nie zasługuje na obelgi.

 

Udany związek – zaufanie

Udany związek musi opierać się na zaufaniu. Dlatego żadna z osób nie może zawieść tej drugiej, nie możecie kłamać, oszukiwać czy zatajać przed sobą istotne fakty. Każda z osób w parze powinna starać się zawsze być szczerą i ufać swojej drugiej połówce.

 

Udany związek – wspólny czas

Każda, nawet największa i najgorętsza miłość skończy się, gdy nie będziecie poświęcać sobie wzajemnie wystarczająco dużo czasu. Aby dodatkowo zadbać o Wasz związek, warto wspólny czas spędzać w ciekawy sposób. Wspólne wyjścia, dzielenie zainteresowań, wycieczki itd. W zależności od finansów, możecie zarówno wybierać się w nieco droższe miejsca, jak również spędzać miło czas za darmo, choćby podczas spaceru w miłych okolicach pełnych zieleni i cudownej natury. Wszystko zależy od Was!

 

Pamiętajcie, Wasz związek leży w Waszych rękach. Jeśli zaangażujecie się w niego z odpowiednim podejściem i chęciami, z pewnością uda się Wam wspólnie zbudować udany związek. Do tego jednak potrzeba chęci dwojga ludzi.

 

udany związek
fot. Carlos ZGZ (flickr, CC BY 2.0)
Podziel się :)
Masz stronę www? Prowadzisz bloga? Zarejestruj się w sieci TradeTracker i zarabiaj!