Szef nie daje ci żyć? Masz kłopoty ze swoim pracodawcą? Jak sobie poradzić z trudnym szefem? Oto nasze rady.

Choć trudny szef potrafi bardzo skutecznie spędzic sen z powiek, to może także przyczynić się do twojego sukcesu! Weź sprawy w swoje ręce i wykorzystaj tą niefortunnąm, wydawałoby się, sytuację. Jeśli traktujesz swoją karierę poważnie, nawet trudny szef nie będzie w stanie przeszkodzić ci we właściwym kreowaniu jej.

 

Trudny szef – skoncetruj się!

Gdy osoba nadzorująca twoją pracę nie należy do przyjemnych, z pewnością towarzyszy tobie stres i dekoncentracja. To właśnie błąd. Postaraj się maksymalnie skoncetrować na swoich zadaniach, na tym co masz wykonać oraz na wszystkich swoich obowiązkach. Naucz się nie zwracać zbyt wielkiej uwagi na osoby wokół ciebie i całkowicie oddaj się swojej pracy. Wielu pracowników pozwala sobie na codzienne plotkowanie i dyskusje do tego stopnia, że często zapominają, że są w pracy i po co do niej w ogóle przyszli. Takich pracowników najczęściej firmy zwalniają. Jeśli oddasz się pracy, odwrócisz swoją uwagę od zajmowania się trudnym przełożonym. W ten sposób również uda się zaimponować swoimi wynikami.

 

Trudny szef – nie zapraszaj do domu!

Zrób wszystko, aby relacje i obowiązki związane z pracą, pozostały w miejscu pracy. Nie przenoś ich do domu. Negatywne nastroje, stres, obawy czy wszelkie przykrości – pozostaw na swoim stanowisku w pracy, a w domu zapomnij o nich i zrelaksuj się.

 

Dom powinien pozostać miejscem wolnym od przykrości zawodowych czy stresów. Powinien być miejscem relaksu, szczęścia, miłości i zapomnienia. W swoim domu sam jesteś sobie szefem. Nie rozpamiętuj więc sytuacji z dnia pracy w domu, bo ucierpisz na tym zarówno sam, jak i twoi bliscy!

pracy
fot. Steve wilson (flickr, CC BY 2.0)

 

Jak być szczęśliwym w pracy?

 

 

 

 

 

pierwsze wrażenie
fot. 드림포유 (flickr, CC BY-ND 2.0)

Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie?

 

 

 

 

 

Trudny szef – zachowaj dystans

Jedną z najważniejszych rzeczy jest zachowanie dystansu i nie traktowanie wszystkiego zbyt osobiście. Jeśli twoja praca zostanie surowo skrytykowana przez szefa, zapamiętaj uwagi i zastosuj się do nich. Nie chowaj urazy i nie planuj zemsty, bo to prowadzi donikąd. Praca to tylko praca i nie ma nic wspólnego z twoją osobą, a krytyka nie dotyczy ciebie jako osoby, a jedynie źle wykonanego zadania. Pamiętaj, że twój przełożony to tylko jeszcze bardziej zestrosowany od ciebie człowiek, który musi zapanować nad wszystkim i mieć wysokie efekty pracy, dlatego często przyjmuje postawę surową i odpychającą. Jedyne czego chce, to osiągnąć jak najwyżesze wyniki pracy całego zespołu.

Jeśli jednak dojdzie do przekroczenia przez szefa granicy, poinformuj go o tym grzecznie i z szacunkiem. Jeśli to nie pomoże, możesz złożyć formalną skargę do przełożonego swojego kierownika lub do działu kadr.

 

Choć radzenie sobie z trudnym szefem nie należy do łatwych rzeczy, to jest możliwe. Poszukaj wsparcia u rodziny i przyjaciół, a w pracy pamiętaj o naszych 3 zasadach. Powodzenia!

szef
fot. Yosuke Watanabe, (flickr,CC BY 2.0)
Podziel się :)
Masz stronę www? Prowadzisz bloga? Zarejestruj się w sieci TradeTracker i zarabiaj!