Skóra gładka niczym jedwab to marzenie każdej kobiety. Wymarzona, jedwabiście delikatna w dotyku skóra to ideał. Ale jak to osiągnąć?

Każda kobieta marzy o tym, aby jej ciało w dotyku było wyjątkowo delikatne i ujędrnione. W końcu, kiedy jest skóra gładka, delikatna, jędrna i nawilżona, staje się najbardziej ponętna, przykuwająca uwagę i naprawdę miła w dotyku. A to przecież ideał. Niestety, osiągnięcie takiego efektu jest wyjątkowo czasochłonne i wymaga wiele pracy, prawda?

Otóż nie! Zdradzamy Wam 4 najważniejsze sposoby na to, aby w błyskawicznym tempie osiągnąć wymarzone ciało, skórę gładką w dotyku, ujędrnioną i nawilżoną, a w dodatku nie trzeba poświęcać na to wielu godzin. Skóra gładka i ujędrniona od zaraz – to naprawdę możliwe!

1. Długie kąpiele w gorącej wodzie to Twój wróg

Nie pozwalaj sobie na zbyt długie kąpiele w zbyt cieplej wodzie, gdyż nie tylko powoduje to rozszerzanie się naczynek krwionośnych, ale również wysusza skórę. Ciało staje się rozmiękłe, wysuszone, pory się otwierają, zwiększa się produkcja sebum…innymi słowy – zyskujesz to, z czym chcesz walczyć.

2. Ciepło – zimno

Zaskakujące efekty daje naprzemienny natrysk ciepłą i letnią wodą. W ten sposób nie tylko pobudzamy krążenie krwi, pozbywamy się toksyn, gromadzącego się tłuszczu, a zatem i cellulitu, ale również ujędrniamy nasze ciało. Skóra gładka jak aksamit robi się sama. Uwaga! Ważne, aby zakończyć prysznic letnią wodą.

3. Masaż

Będąc pod prysznicem weź do ręki gąbkę, nałóż na nią żel i rozmasuj nią ciało. Pobudzisz w ten sposób krążenie krwi, pożegnasz toksyny i odkładający się tłuszczyk, a także ujędrnisz ciało. Masaż przy użyciu gąbki pomoże też usunąć martwy naskórek. Masaż nie musi być długi, wystarczy, że będzie robiony systematycznie.

4. Mydło? Balsam? Żel pod prysznic?

skóra gładka
fot. Lies Thru a Lens (flickr, CC BY 2.0)

Całkowicie zrezygnuj z mydła pod prysznicem! Mydło wysusza skórę, staje się ona szorstka, a w dodatku, jakby się nie starać, ciężko jest spłukać osad, który pozostawia.

Rynek kosmetyczny oferuje mnóstwo różnych balsamów do ciała, ale nie ukrywajmy – często nie mamy czasu na to, aby go używać za każdym razem gdy wychodzimy z wanny. Co więc zrobić?

Idealnym rozwiązaniem są żele pod prysznic. Mogą one zastąpić i mydło i balsam. Będą i myć i nawilżać, a także działać aktywnie na nasze ciało. W sklepach możemy wybierać i przebierać w działaniu, zapachach, a także firmach tych kosmetyków.

Jak prawidłowo użyć żelu pod prysznic? Na mokre ciało nakładamy kosmetyk, a po chwili DELIKATNIE spłukujemy. Uwaga! Spłukujemy tylko nadmiar kosmetyku i pianę, nie należy go zbyt dokładnie spłukiwać, jak mydło. Żel pod prysznic ma pozostawić na naszym ciele delikatną, cieniutką powłokę, która się wchłonie w nasze ciało i je nawilży, ujędrni, a także ochroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi.

Dzięki tym czterem poradom w prosty sposób i w szybkim tempie zyskasz idealne ciało. Skóra gładka bez wyrzeczeń? To prostsze niż myślisz! Spróbuj naszych rad i podziel się z nami doświadczeniami na ten temat.

Podziel się :)
Masz stronę www? Prowadzisz bloga? Zarejestruj się w sieci TradeTracker i zarabiaj!