Serum jest wspaniałym, nowoczesnym kosmetykiem, który powinna stosować każda z nas. Niestety, wiele kobiet wciąż uważa go za zbędny wydatek. Dlaczego warto zainwestować w serum? Sprawdź!

Serum to kosmetyk, którego skład został w odpowiedni sposób skoncentrowany, aby działał ze wzmocnioną siłą. Każda jego porcja to naprawdę wiele cennych składników. Jeśli marzysz o gładkiej, jędrnej i promiennej cerze bez względu na wiek – nie rezygnuj ze stosowania kosmetyków o silniejszym działaniu. Dlaczego warto sięgnąć po ten właśnie preparat? Prezentujemy aż 5 powodów!

Działa szybciej i intensywniej

W kremach do twarzy zawartość składników aktywnych jest zwykle dość niska. W najlepszych kremach wynosi około od 5 do 10%. W serum jest ich znacznie więcej. Zazwyczaj ilość składników aktywnych sięga nawet 70%! Znajdziemy w nich substancje niezbędne do odnowy skóry, wygładzające i ujędrniające naszą cerę. Jeśli zdecydujemy się stosować ten preparat kosmetyczny przez kilkanaście dni pod rząd – z pewnością zauważymy różnicę.

Działa w naskórku i skórze właściwej

Ten kosmetyk został opracowany w tak szczególny sposób, że jego składniki odżywcze wchłaniają się nie tylko do samego naskórka (jak to jest w przypadku kremów do twarzy), ale penetruje dogłębnie także skórę właściwą. Jest to możliwe dzięki temu, że molekuły są znacznie mniejsze i mogą zostać głębiej wchłonięte. Kremy natomiast mają znacznie większe cząsteczki, przez ich działanie obserwujemy jedynie na wierzchnich warstwach skóry.

Uniwersalny, na każdy problem cery

W każdym serum znajdziemy substancje zapobiegające starzeniu się naszej cery. Zazwyczaj będą to przeciwutleniacze, które chronią skórę przed negatywnym wpływem zanieczyszczonego powietrza oraz stresu, ale także substancje odpowiedzialne za odbudowę cery (kolagen, elastyna, kwas hialuronowy). Ponadto, większość tych preparatów kosmetycznych działa także w bardziej wyspecjalizowany sposób. W ofercie drogerii znajdziemy wiele różnych produktów, które np. będą redukować przebarwienia skóry, wysoce nawilżać, wypełniać zmarszczki, zapobiegać pękaniu naczynek, bądź leczyć trądzik. Możliwości istnieje naprawdę wiele. Bez trudu każda z nas znajdzie coś dla siebie.

Nie musimy stosować go cały czas

Najlepiej, jeśli kurację z użyciem szczególnych kosmetyków tego typu będziemy robić kilka razy do roku, przez około 2-3 tygodnie. Po serum warto bowiem sięgać, gdy nasza skóra najbardziej tego potrzebuje. Po około 2-3 tygodniach codziennego stosowania, różnica będzie bardzo widoczna. Jednocześnie, nie będzie już konieczności ich stosowania. Kurację warto wtedy powtórzyć po kilku-kilkunastu tygodniach, gdy znów zaistnieje taka konieczność.

Wysoka wydajność

Dzięki temu, że konsystencja serum jest bardzo płynna, jego nakładanie jest bardzo proste. Wystarczy kilka kropel kosmetyku, aby rozprowadzić go po całej twarzy i szyi. Dzięki temu jego wydajność jest wysoka. Choć kremy do twarzy są zwykle tańsze, a ich pojemność większa, to te szczególne preparaty kosmetyczne wystarczą zwykle na dłużej. Są tak wydajne, że 1 opakowanie wystarcza zazwyczaj na około pół roku!

Jak stosować serum do twarzy?

  1. Nie jest to kosmetyk zastępczy. Nie możemy nim zastępować kremów na dzień i na noc, których działanie jest zupełnie odmienne. Nie zapominajmy bowiem, że kremy pełnią zupełnie odmienną funkcję. Najefektywniej jest stosować te szczególne preparaty kosmetyczne pod krem. Dzięki temu zostaną jeszcze lepiej przyswojone.
  2. Zaczynamy zawsze od dokładnego oczyszczenia twarzy. Dopiero później, delikatnymi ruchami nakładamy kilka kropel serum na naszą cerę. Nie możemy przy tym naciągać skóry, ani jej pocierać. Najlepiej sprawdza się wklepywanie kosmetyku opuszkami palców. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że preparat zostanie dobrze wchłonięty i dotrze nawet do najgłębszych warstw naszej cery.
  3. Po dokładnym wchłonięciu się kosmetyku (zwykle po około 3 minutach) należy nałożyć krem stosowny do pory doby (krem na dzień lub na noc). Aplikacja kremu również powinna być delikatna i bez niepotrzebnego naciągania skóry i jej pocierania.

Czy stosujecie serum?

Jakie jest Wasze ulubione?

Jak często sięgacie po tego rodzaju kosmetyki?

Zachęcamy do udostępniania artykułu 😉

Podziel się :)
Masz stronę www? Prowadzisz bloga? Zarejestruj się w sieci TradeTracker i zarabiaj!