Rodzinę tworzą rodzice i ich dzieci, a więc zwykle przynajmniej 2-3 różne osoby. Osoby o różnych potrzebach, upodobaniach i różnym podejściu do życia.

Wiele osób, zwłaszcza dorosłych, często zapomina, że podejmowane wybory stają się częścią czyichś wspomnień, wpływają na życie innych osób.

Poświęcamy bardzo dużo czasu na pracę i pozyskiwanie pieniędzy. Kiedy wracamy do domu bardzo często jesteśmy już zmęczeni i nie mamy sił lub ochoty na wspólne spędzanie czasu w gronie rodziny. Żyjemy w pośpiechu, wciąż dążąc do posiadania coraz więcej i coraz lepszych rzeczy. Marzymy o ogromnym domu, o remoncie i nowych meblach, chcemy kupić nowoczesny samochód i wielki telewizor… Aby spełnić te wszystkie materialne marzenia, często poświęcamy swoje życie i rodzinę na pracę ponad siły, aby zarobić jak najwięcej.

jak być dobrym ojcem
fot. Richard Masoner / Cyclelicious (flickr, CC BY-SA 2.0)

 

Jak być dobrym ojcem? Złoty środek

 

 

 

 

 

 

konsumpcjonizm
fot. gabe popa (flickr, CC BY 2.0)

 

Konsumpcjonizm, seryjny zabójca z XXI wieku

 

 

 

 

Nasze dzieci rosną. Są samotne. Nie maja już mamy, która z nimi spędza czas w domu, sprząta i gotuje, znajdując czas na zabawę czy naukę z dziećmi. Zanim zdąrzymy się zorientować, a nasze dzieci dorastają. Przez cały okres swojego dzieciństwa starały się schodzić z drogi zmęczonym rodzicom, oglądały w ciszy telewizję bądź grały na komputerze. Okres ich dzieciństwa, okres ich rozwoju, poznawania świata i szczęścia bez większych zobowiązań – mija bezpowrotnie.

Czy naprawdę tego chcemy dla naszych dzieci? Czy tym właśnie jest rodzina? Czy o takim życiu marzyliśmy, kiedy decydowaliśmy się na założenie rodziny?

 

Niemal każde dziecko, które zapytamy o to, co sprawia, że rodzina jest szczęśliwa – odpowie, że wspólne spędzanie czasu. Najpiękniejsze wspomnienia to te, które wiążą się ze wspólnie spędzonym czasem, z zabawami w gronie rodziny, z wycieczkami, grą w piłkę, spacerze po łące czy parku. Żadne dziecko nie powie, że jego najpiękniejsze wspomnienie z dzieciństwa to takie, w którym Mama i Tata siedzą zmęczeni na kanapie, oglądają wiadomości, a dzieci spędzają czas na grze w gry komputerowe, aby pozwolić rodzicom na odpoczynek.

 

Pamiętajcie, że w życiu nie liczy się, co robicie dla innych, ale to, co robicie razem. Te chwile będą najpiękniejszymi wspomnieniami. Warto zastanowić się, jak chcemy być zapamiętani przez naszych bliskich. Czy jako ludzie ciągle pochłonięci pracą, zarabiający dużo pieniędzy i mogący wydawać je na co tylko chcą, czy może jako osoby, które miały wystarczająco dużo funduszy na zapewnienie rodzinie podstawowych potrzeb, a każdego dnia były w stanie poświęcić choć 2-3 godziny na wspólne rozrywki i rozmowy czy spacery.

 

Jakie dziciństwo sami chcielibyście mieć?

Jakie dzieciństwo chcecie podarować swoim dzieciom?

 

rodzina
fot. mykaul (flickr, CC BY-ND 2.0)

 

Podziel się :)
Masz stronę www? Prowadzisz bloga? Zarejestruj się w sieci TradeTracker i zarabiaj!