Początek roku to okres rozliczeń podatkowych. Jeśli jeszcze się nie rozliczyłeś, przekaż 1% swojego podatku na organizacje pożytku publicznego. Podziel się nie tracąc nic!

Podczas rozliczen podatkowych nasz Rząd pozwala nam na przekazanie 1% kwoty podatku na dowolną instytucję dobra publicznego. Umożliwia to nam, obywatelom, wsparcie finansowe wybranej przez nas instytucji.

 

Przekaż 1% podatku – komu możemy pomóc?

Z pomocy tej mogą skorzystać wszelkie placówki pożytku publicznego, a więc szpitale, uzdrowiska, hospicja, schroniska, przedszkola, szkoły itd. Mogą to być wszelkie instytucje, które w jakiś sposób pomagają, leczą czy też ratują życie. Mało tego! Instytucje te nie muszą dotyczyć jedynie ludzi, młodszych, starszych czy w średnim wieku, ale kierowane są również ku pomocy zwierzętom! Każda instytucja pomagająca zwierzętom, każda fundacja na rzecz ludzi, zwierząt czy przyrody, a także schroniska dla zwierząt. W przypadku fundacji pomagających ludziom, możemy zdecydować się na przekazanie 1% podatku dla całej fundacji bądź na konkretnego podopiecznego.

jak zmienić swoje życie na lepsze
fot. lina smith, (flickr, CC BY 2.0)

 

Jak zmienić swoje życie na lepsze? – 6 prostych zasad

 

 

 

 

motywacja
fot. Chovee (flickr, CC BY 2.0)

Motywacja, czyli gdyby mi się chciało…

 

 

 

 

 

 

Przekaż 1% podatku – dlaczego?

Osoba, która zdecyduje się na przekazanie 1% swojego podatku nie traci zupełnie nic. Pomaga za to organizacjom, które działają na rzecz naszego wspólnego dobra. Z pieniędzy przekazanych z rozliczeń rocznych organizacje te starają się pokryć bieżące potrzeby, unowocześnić swoje placówki bądź doposażyć je. Robią wszystko, aby ich podopieczni żyli lepiej, łatwiej i bez bólu. Właśnie z tego powodu warto pomagać i wspierać instytucje, które działają na naszą korzyść. Pozostaje nam także mieć nadzieję, że nie będziemy musieli korzystać z ich pomocy.

 

Przekaż 1% swojego podatku – jak to zrobić?

Przekazanie części swojego podatku jest niezwykle proste. Wystarczy, że w formularzu rozliczeniowym PIT w części J, która jest poświęcona właśnie przekazaniu 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, w rybryce 137. Numer KRS należy wpisać numer KRS wybranej organizacji. W rybryce 138 wpisujemy kwotę przekazywaną. W części K, która dotyczy informacji uzupełniających do poprzedniej części, w rubryce 139 Cel szczegółowy 1% należy wpisać nazwę wybranej organizacji pożytku publicznego, natomiast w rubryce 140 można zaznaczyć za pomocą X zgodę na ujawnienie swoich danych personalnych organizacji, której przekazujemy wsparcie. To wszystko. Prawda, że proste?

 

Warto pomagać!

Pamiętajmy, że może nadejść dzień, kiedy to my będziemy potrzebowali pomocy jednej z tych organizacji…

 

przekaż 1%
fot. Ken Teegardin (flickr, CC BY-SA 2.0)
Podziel się :)
Masz stronę www? Prowadzisz bloga? Zarejestruj się w sieci TradeTracker i zarabiaj!