Okulary do pracy przy komputerze wydają się być obowiązkowe, niezwykle ważne dla ochrony naszych oczu. Zaopatrzyć powinni się w nie niemal wszyscy.

Okulary do pracy przy komputerze stają się niezastąpionym środkiem ochrony wzroku. Zdecydować się na zakup odpowiednich okularów powinni wszyscy, którzy spędzają regularnie czas przed monitorem komputera. Nie jest prawdą, że okulary noszą tylko osoby, które mają problemy ze wzrokiem. Podobnie, jak nie jest prawdą, że okulary zabezpieczające wzrok powinny nosić tylko te osoby, które zatrudnione są na stanowiskach pracy ściśle związanych z komputerami, jak np. informatycy czy sekretarki. Dla zdrowia naszych oczu, warto zaopatrzyć się w odpowiednie okulary jeśli regularnie spędzamy przed komputerem nawet godzinę w ciągu dnia.

Okulary do pracy przy komputerze – jak wybrać?

Zakup okularów to bardzo ważna decyzja, warto więc wybrać dobry sklep z okularami. Najważniejszy jest wybór odpowiednich szkieł, zwłaszcza do pracy przy komputerze powinny to być szkła antyrefleksyjne. Jeśli okulista zalecił noszenie okularów korekcyjnych, warto podczas zakupu zaopatrzyć okulary w powłokę antyrefleksyjną. Jeśli jednak cieszymy się doskonałym wzrokiem, możemy poprosić optyka o zwykłe szkła okularowe, ale posiadające właśnie tą cenną powłokę. Okulary z antyrefleksem zmniejszają odblaski, zwiększają kontrast, zabezpieczają nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV, a także poprawiają ostrość widzenia. Dzięki zastosowaniu w okularach powłoki antyrefleksyjnej, nasze oczy nie męczą się, nie musimy nadwyrężać wzroku, a dzięki temu, pod koniec dnia nie czujemy się aż tak zmęczeni. Antyrefleks działa zbawiennie na nasze oczy nie tylko w przypadku, gdy pracujemy dużo przy komputerze, ale także wtedy, gdy spędzamy dużo czasu przy sztucznym oświetleniu, często prowadzimy samochód lub spędzamy dużo czasu na zewnątrz, przy świetle słonecznym.

Jak dobrać okulary?

Podczas wyboru okularów niezwykle ważne jest nasze samopoczucie. Gdy już podejmiemy decyzję co do wyboru odpowiednich szkieł, warto pochylić się nad wyborem idealnych oprawek. Kształt oprawek warto dobrać do kształtu naszej twarzy.

Twarz kwadratowa – jest idealnym kształtem dla oprawek okrągłych, owalnych oraz kocich. Fatalnie prezentują się oprawki kanciaste i geometryczne.

Twarz okrągła – świetnie wygląda w połączeniu z kanciastymi i geometrycznymi oprawkami. Unikać należy okrągłych kształtów.

Twarz prostokątna – najlepiej komponuje się z oprawkami owalnymi, szerokimi i prostokątnymi. Najgorszym wyborem są natomiast małe lub okrągłe  oprawki.

Twarz sercowata – najlepszy wyborem okażą się oprawki okrągłe, motyle lub patentki. Wystrzegać się należy okularów o prostej i masywnej linii brwiowej.

Twarz owalna – osoby o owalnej twarzy mają prawdziwe szczęście, bowiem rewelacyjnie prezentują się w każdym kształcie oprawek.

Ogromny wybór na rynku optycznym pozwala nam dowolnie komponować swoje okulary. Możemy wybrać nie tylko kształt oprawek, ale także ich kolor, a nawet dodatkowy, fantazyjny wzór. Decydując się na oprawki kolorowe, warto wziąć pod uwagę szczególnie kolor swoich włosów.

Szatynki i brunetki doskonale wyglądają w oprawkach w odcieniach czerwieni, czerni, srebra i szafiru.

Blondynki, w zależności od odcienia swoich włosów, powinny decydować się na oprawki złote, srebrne bądź miedziane.

Osoby o włosach rudych doskonale prezentują się w oprawkach w odcieniach złota i miedzi.

okulary do pracy przy komputerze
fot. Luca Soldaini (flickr, CC BY-SA 2.0)
Podziel się :)
Masz stronę www? Prowadzisz bloga? Zarejestruj się w sieci TradeTracker i zarabiaj!