Prawidłowe oczyszczanie twarzy pomaga ochronić naszą cerę przed szkodliwymi czynnikami i zachować młodość i urodę na długo. Jak robić to poprawnie?

Oczyszczanie twarzy to bardzo istotna czynność. Powinno się ją powtarzać kilka razy dziennie: rano, po wstaniu z łóżka, a przed nałożeniem makijażu, po powrocie do domu i przed pójściem spać.

Drogerie proponują nam całą masę kosmetyków do oczyszczania i pielęgnacji twarzy. Od żelów, mleczek i płynów do mycia, poprzez toniki, aż po kremy, maseczki czy serum. W jakiej kolejności powinnyśmy je stosować?

 

Mleczko do demakijażu

Jeśli chcemy zmyć makijaż po całym dniu w pracy, powinnyśmy zacząć od użycia mleczka do demakijażu. Mleczko zawiera bowiem molekuły tłuszczu, które pozwalają rozpuścić makijaż.

gimnastyka twarzy
fot. tommerton2010 (flickr, CC BY 2.0)

Żel myjący, płyn micelarny

Ważnym jest, aby dokładnie umyć twarz. Nie używajmy do tego mydła, które może jedynie podrażnić naszą skórę, ale wybierzmy kosmetyk dopasowany do rodzaju cery. Na cerę suchą najlepiej wybrać płyn micelarny. Natomiast cera tłusta świetnie oczyści się przy użyciu żelu antybakteryjnego bądź z dodatkami drobinek peelingujących. Jak dokonać najlepszego wyboru doradzamy w artykule o demakijażu.

 

Tonik.

Tonik również stanowi ważną część pielęgnacji cery. Bez niego oczyszczanie twarzy nie byłoby pełne. Tonik dodatkowo oczyszcza twarz, dotlenia cerę, tonizuje, uzupełnia w ważne substancje. Wśród toników również istnieje ogromny wybór produktów. Można wybrać produkt, który dodatkowo nawilży cerę, pomoże zwalczać zmarszczki i pierwsze oznaki starzenia, czy wręcz przeciwnie – młodzieńczy trądzik. Każdy znajdzie odpowiedni kosmetyk.

 

Odpowiedni krem pielęgnujący

Oczyszczanie twarzy powinno zostać zakończone nałożeniem odpowiedniego kosmetyku. Przed wykonaniem makijażu i po oczyszczaniu cery, gdy wrócimy do domu, najlepiej jest użyć kremu. Tu również producenci pozostawiają nam ogromny wybór. Ważne jednak, aby wybierając krem odpowiedni dla naszego typu cery zwrócić uwagę na to, aby zawierał filtr SPF chroniący przed promieniowaniem słonecznym.

 

Serum i maseczki

Tego typu kosmetyki najlepiej jest nakładać na noc, ponieważ wykazują one silniejsze działanie niż kremy, a wieczorem rozpoczyna się proces odpoczynku i odnowy naszej skóry, podczas którego cera powinna być najsilniej zaopatrywana w składniki odżywcze. Kosmetyk, oczywiście, również należy dobierać zgodnie z rodzajem cery. Warto też wykonać ćwiczenia twarzy podczas nakładania serum i maseczki.

 

Kosmetyk z antyoksydantami

oczyszczanie twarzy
fot. tommerton2010 (flickr, CC BY 2.0)

Warto stosować kosmetyki zwalczające wolne rodniki. W ich składzie znajdziemy m.in. retinole, które wpływają na regenerację włókien kolagenowych w skórze oraz wykazuje silne działanie antyrodnikowe. Warto sięgać po kosmetyki zawierające retinol, gdyż doskonale wzmacniają cerę, chronią ją przed zanieczyszczeniami, a także skutecznie opóźniają starzenie się skóry.

Podziel się :)
Masz stronę www? Prowadzisz bloga? Zarejestruj się w sieci TradeTracker i zarabiaj!