Jaki powinien być idealny mężczyzna? Oprócz wielu zalet, powinien być także…dobrze ubrany! Dobrze, znaczy jak? No właśnie. Oto moda męska i hity tego sezonu.

Choć sprawa wydawać mogłaby się prosta, w rzeczywistości aż taka łatwa nie jest. Od pewnego czasu moda męska zaczęła rządzić się swoimi własnymi, daleko posuniętymi w fantazji prawami. W zasadzie, niektórzy uważają, że granica pomiędzy strojem męskim a “niemęskim” jest na tyle delikatna, że często bywa nierozważnie przekraczana. Jak jej nie przekraczać?

 

Moda męska – spodnie

Przyjęło się, że mężczyźni dość dobrze prezentują się w jeansach. Są to spodnie niezwykle praktyczne i uniwersalne, przez co wielu panów ceni sobie ten materiał. Jednakże, jak pokazują sondaże, mężczyzna w spodniach, które zwężają się ku dołowi, określane mianem “rurek” są wyjątkowo nie męskie, a wręcz zniewieściałe. Respondenci uważają, że mężczyzna w “rurkach” prezentuje się znacznie gorzej niż kobieta, przede wszystkim dlatego, że wygląda na znacznie chudszego i słabszego. Uważa się, że strój powinien oddawać męski charakter, nobilitować męską siłę i masywniejszą niż u kobiet budowę.

 

Moda męska – buty

Buty męskie powinny być przede wszystkim odpowiednio dobrane do stroju. Jeśli mężczyzna decyduje się na luźną elegancję, jego buty również powinny ją oddawać. W przypadku strojów sportowych, można pozwolić sobie na obuwie sportowe, natomiast do garnituru – koniecznie buty z najwyższej półki. Obuwie na wyższym obcasie jest niekorzystne w przypadku mody męskiej (chyba, że mężczyzna jest niski i stara się lekkim obcasem “wydłużyć” swoją sylwetkę o kilka centymetrów). Buty męskie również powinny oddawać męski charakter, ale i elegancję, schludność i czystość.

 

Moda męska – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim na to, aby strój, bez względu na styl, był schludny, czysty i męski. Powinien podkreślać męską budowę, delikatnie poprawiać mankamenty urody (poszerzać barki, tuszować brzuch), a przede wszystkim – oddawać męską osobowość i styl. Bez względu czy połączymy marynarkę z koszulą i jeansami, czy zdecydujemy się na eleganckie spodnie garniturowe i sweter – we wszystkim powinien być zachowany umiar i męski krój.

 

moda męska
fot. Angelbattle bros, (flickr, CC BY-ND 2.0)
Podziel się :)
Masz stronę www? Prowadzisz bloga? Zarejestruj się w sieci TradeTracker i zarabiaj!