Młodość nie może trwać wiecznie. Ale piękny, młody i zdrowy wygląd można zachować na długo! Jak to zrobić? Przedstawiamy 5 elieksirów młodości, które musisz mieć!

Aby zachować młodość jak najdłużej, warto wybierać takie kosmetyki, które mają w swoim składzie cenne składniki. Tych 5 składników to prawdziwe eliksiry młodości, które są niezwykle skuteczne. Naprawdę warto je mieć!

 

Od wielu lat naukowcy próbują znaleźć doskonałe substancje, które będą w stanie wniknąć głęboko do skóry, zregenerować ją od środka i powstrzymać powstawanie zmarszczek. Substancje, które prezentujemy uważa się już od wielu lat za najskuteczniejsze, co potwierdziły lata badań.

 

1. Kwas hialuronowy

Kwas ten występuje naturalnie w naszym organizmie, jednakże wraz z wiekiem jej zawartość maleje. Przez ubytek tej substancji nasza skóra wiotczeje i traci jędrność. Na szczęście, możemy dostarczyć brakujące ilości poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków. Podstawową funkcją kwasu hialuronowego w kosmetykach jest uszczelnianie naskórka, a także zatrzymywanie wody w naszej skórze. Jeśli zdołamy dobrze nawilżać naszą cerę i powstrzymać uwalnianie wody z naskórka, opóźnimy również pojawianie się zmarszczek.

 

2. Koenzym Q10

Koenzym Q10 bierze czynny udział w wytwarzaniu energii w komórkach, poprawia dotlenienie komórek, a także chroni przed destrukcyjnym wpływem wolnych rodników. Wspomaga również wytwarzanie i wykorzystywanie kolagenu w naszej skórze. Jednakże, aby działanie kosmetyczne tej substancji było możliwe, musi wystąpić duże stężenie koenzymu Q10. Upewnij się, że wybrany kosmetyk ma go swoim składzie wymieniony jako jeden z pierwszych składników.

zabiegi na twarz
fot. Zenspa1 (flickr, CC BY 2.0)

 

Zabiegi na twarz – domowe odmładzanie

 

 

 

 

 

fot. Sodanie Chea (flickr, CC BY 2.0)
fot. Sodanie Chea (flickr, CC BY 2.0)

Skład kosmetyków – czy wiesz co stosujesz?

 

 

 

 

3. Retinol

Jest to jedna z pochodnych witaminy A. W szczególności zalecany osobom z tłustą cerą, zmarszczkami oraz pękającymi naczynkami. Retinol bowiem skutecznie spłyca zmarszczki, reguluje pracę gruczołów łojowych w skórze, co zapobiega wypryskom, a także uszczelnia pękające naczynka. Ponadto, retinol wspomaga złuszczanie naskórka, wyrównuje koloryt skóry i wygładza cerę. Świeży blask cery pojawia się już po kilku dniach stosowania preparatów z retinolem. Aby zapewnić sobie wieczną młodość, produkty z retinolem powinny być stosowane regularnie przez długi okres czasu.

 

4. Folacyna

Folacyna, zawarta w kwasie foliowym, musi być dostarczana z zewnątrz, np. poprzez odpowiednią dietę i kosmetyki, gdyż nasz organizm nie potrafi wytwarzać jej w sposób samodzielny. Dobroczynne działanie folacyny objawia się m.in. poprzez naprawę uszkodzonego DNA skóry w wyniku np. promieniowania UV. Ponadto, przyspiesza procesy naprawcze skóry i przedłuża żywotność komórek. Niedobór folacyny może być również spowodowany paleniem papierosów bądź częstym korzystaniem z solarium. Aby zachować młodość cery zrezygnuj z wyniszczających ją czynników.

 

5. Peptydy

Związki te są substancjami naturalnymi, które pozyskuje się np. z jedwabiu. Mogą być również produkowane syntetycznie. Działanie peptydów jest wyjątkowe, gdyż dzięki bardzo drobnym cząsteczkom, peptydy wnikają bardzo głęboko do warstw naskórka. Wewnątrz naskórka działanie tych związków jest różnorodne. Przede wszystkim spłycają i rozkurczają zmarszczki. Stymulują skórę, aby sama produkowała substancje, których jej brakuje. Mogą również być nośnikami innych cennych składników odżywczych dla naszej cery. W dodatku są przyjazne dla każdego rodzaju cery, nie powodując uczuleń.

 

Warto pamiętać, że kosmetyki powinno się zmieniać co 3-4 miesiące. Wybierajmy różne preparaty z różnymi składnikami odżywczymi, aby zapewnić naszej skórze kompleksową pielęgnację i młodość na długie lata.

 

młodość
fot. martinak15 (flickr, CC BY 2.0)
Podziel się :)
Masz stronę www? Prowadzisz bloga? Zarejestruj się w sieci TradeTracker i zarabiaj!