Makijaż permanentny stał się w ostatnich latach bardzo modny. jednakże, czy wiemy na czym tak naprawdę polega? Czy warto go wykonać? Jaki jest koszt?

Każda z kobiet marzy o tym, aby być piękną. Niestety, w codziennym zabieganiu, zapracowaniu, pochłonięci ważnymi sprawami, często nie mamy czasu na to, aby przed każdym wyjściem z domu wykonywać idealny makijaż, który często jest bardzo czasochłonny. Rozwiązaniem w tym przypadku staje się makijaż permanentny. Czym jest? Jakie są wady i zalety? Na czym polega taki zabieg i jaki jest jego koszt? Odpowiadamy!

 

Makijaż permanentny – po co wykonujemy?

Współczesne kobiety są coraz bardziej wygodne, ale i coraz bardziej zapracowane i nie mają zbyt wiele czasu dla siebie. między innymi dla takich właśnie kobiet został wymyślony ten zabieg kosmetyczny. Zaletą jest to, że makijaż permanentny:

 • nie splywa wraz z potem w cieply dzień
 • nie rozmazuje się
 • nie mają na jego wygląd wpływu żadne warunki atmosferyczne
 • kobieta zawsze wygląda i może się czuć wspaniale i atrakcyjnie
 • nie sprawia problemu rano po przebudzeniu czy na basenie i nadal wyglądamy czarująco
 • rozwiązuje problem nieumiejętnego używania kosmetyków do makijażu

 

mikrodermabrazja
fot. publicrelations (flickr, CC BY-ND 2.0)

 

Mikrodermabrazja

 

 

 

 

 

zabiegi na twarz
fot. Zenspa1 (flickr, CC BY 2.0)

Zabiegi na twarz – domowe odmładzanie

 

 

 

 

 

Makijaż permanentny – kilka prawd o zabiegu

Uważa się, że dla większości kobiet zabieg jest całkowicie bezbolesny. Wybierając odpowiedni gabinet, koniecznie zwróć uwagę na doświadczenie specjalisty, sprzęt, którym salon dysponuje, ogólną higienę w salonie, którą widać zaraz po wejściu do gabinetu, a także zdolności kosmetyczki związane z wizażem.

 

Zanim wykonasz właściwy zabieg, poproś o próbny zarys makijażu i sprawdzenie efektu oraz naniesienie ewentualnych poprawek. Kosmetyczka wykona wówczas wybrany makijaż za pomocą wodoodpornych flamastrów, dzięki kórym zobaczysz zarys i będziesz mieć możliwość dobrania barwników z bogatej palety kolorów.

 

Uwaga! Trwały makijaz utrzymuje się przez około 3 lata. Zależy to od indywidualnej kondycji skory każdej klientki. Kiedy kolor zacznie blaknąć, warto powtórzyć zabieg. Najtrwalszymi kolorami są biały i czarny, które nie znikaja do końca.

 

Makijaż permanentny – co zyskujemu?

Przede wszytkim, największym atutem tego rodzaju makijażu jest to, że możemy skorygować wszelkie niedoskonalości naszej urody. Chcesz podkreślić usta? Powiększyć oko? Skorygować kontur brwi? Ta metoda makijażu pozwala na to wszystko, a co ważniejsze – efekt jest naprawdę trwały! Dzięki temu zabiegowi możemy dobrać idealny kształt brwi, podkreślić spojrzenie, wyrównać ewentualne asymetrie, wypełnić brakujące włoski, czy choćby wykonać perfekcyjny łuk! Możliwości makijażu są niemalże nieskończone.

 

szminka
fot. Christine Roth, (flickr, CC BY 2.0 )

 

Szminka idealna – co warto wiedzieć?

 

 

 

 

 

 

 

jak dbać o włosy
fot. Luigi Barone (flickr, CC BY 2.0)

Jak dbać o włosy?

 

 

 

 

 

Makijaż permanetny – czego możemy oczekiwać?

Na prawdziwe efekty należy poczekać kilka tygodni. Zaraz po wykonaniu zabiegu, makijaż wydaje się być bardzo intensywny, skóra może być mocno zaczerwieniona, a nawet łuszczyć się. Dopiero po upływie tygodnia kolor osiąga planowane nasycenie, które już nie powinno ulec zmianie. Po 28 dniach należy poprawić makijaż, aby utrwalić ostateczny efekt.

 

Makijaż permanentny – przeciwwskazania

Zrezygnować z wykonywania tego zabiegu kosmetycznego należy wtedy, gdy:

 • jesteś w trakcie miesiączki,
 • w okresie ciąży,
 • w okresie przebiegu chorób skórnych,
 • w okresie przebiegu ciężkich alergii,
 • w trakcie infekcji.

Zapobiegawczo, przed wykonaniem zabiegu powinno się stosować antywirosowy lek odpowiednio dobrany przez lekarza, gdyż niemalże każdy z nas jest nosicielem wirusa opryszczki.

 

Makijaż permanentny – ceny?

Ceny są różne i zależą od miejsca zamieszkania. Wahają się jednak w granicach:

obrys konturu ust: 500 – 700zł

kreska wykonana na powiekach górnych lub dolnych: 250 – 550zł

brwi (w zależności od techniki): 700 – 1400zł

 

makijaż permanentny
fot. Kamil Porembiński, (flickr, CC BY-SA 2.0)

Podziel się :)
Masz stronę www? Prowadzisz bloga? Zarejestruj się w sieci TradeTracker i zarabiaj!