Gdy letni makijaż spływa ci z twarzy, czyli jak się malować w upalne dni?

Lato jest czasem relaksu, wypoczynku, błogiego lenistwa. W tym okresie też chcemy wyglądać pięknie. Co więc zrobić, gdy nasz poranny, piękny makijaż znika albo zwyczajnie spływa nam po twarzy pod wpływem wysokiej temperatury? Oto kilka porad, dzięki którym o każdej porze i w każdym miejscu będziesz wyglądała świeżo jakbyś wyszła prosto z łazienki.

Słońce a podkład

W okresie wakacji nie masz czasu na ciągłe poprawianie i kontrolowanie stanu swojej twarzy. Najlepiej zatem, jeśli zastosujesz podkład o lekkiej konsystencji, którego niemal nie poczujesz „na sobie”. Letnie upały nie są odpowiednie dla ciężkich fluidów, które wraz z potem mogą zwyczajnie spłynąć. Najefektywniejszym rozwiązaniem będą zatem kremy i podkłady z serii BB, które możesz kupić niemal w każdej drogerii kosmetycznej. Odżywią i rozświetlą one twoją skórę, wyrównując jednocześnie jej koloryt. Zakryją też drobne niedoskonałość, a o to przecież chodzi, prawda?

Nie musisz specjalnie dopasowywać odcienia kosmetyku do swojej karnacji. Inteligentna formuła sprawia, że sam idealnie zrobi to za ciebie. To ogromna wygoda, zwłaszcza w przypadku, gdy się opalisz. Jeśli jednak uważasz, że podkład nie kryje za mocno, zawsze możesz użyć korektora. Tak przygotowaną twarz wystarczy już tylko przypudrować i gotowe.

Letni makijaż oczu

Zawsze wykonuj go starannie i nigdy nie zapominaj o jego utrwaleniu. To ważne, zwłaszcza jeśli zauważyłaś u siebie tendencję do gromadzenia się produktu w załamaniu powieki. Uważnie zatem nakładaj kosmetyki warstwa po warstwie, aby kreska zachowała swój kształt na długie godziny a kolorowy cień nie zmienił położenia. Jeśli do tego dołożysz odbijający się na dolnej powiece tusz do rzęs – katastrofa gotowa. Trzeba wszystko poprawiać. Kto ma na to czas w wakacje na plaży?

Do kresek nie używaj zatem zwykłej kredki. Spróbuj namalować je eyelinerem w tuszu lub w żelu. Efekt ten sam – tylko trwalszy, intensywniejszy. Przez wiele godzin możesz zapomnieć, że masz coś na oku. Unikniesz rozmazanej i nieestetycznej plamy. Co ciekawe, możesz tym samym kosmetykiem podkreślić spojrzenie, aplikując go na linii wodnej oka. Gdy, mimo tego upierasz się przy konturówce, zabezpiecz ją cieniem w tym samym kolorze.

Jeśli masz ochotę na odrobinę koloru, najpierw aplikuj jakiś podkład pod cienie. Możesz mieć wtedy pewność, że makijaż utrzyma się przez cały upalny dzień bez poprawek. Dobrym sposobem będzie również zamiana zwykłego tuszu do rzęs na wodoodporną mascarę.

Sezon wakacyjnych, letnich wojaży ze słońcem w tle to prawdziwy sprawdzian dla twojej kosmetyczki i twoich umiejętności jako wizażystki. Warto więc zastosować powyższe rady, a wtedy przetrwasz, promieniejąc blaskiem w najbardziej ekstremalnych warunkach pogodowych.

letni makijaż
fot. Loredana Lavino (flickr, CC BY 2.0)

 

Sylwia Cegieła – jej pasją są ludzie i rozmowy z nimi. Interesuje się muzyką, filmem, sztuką, sportem, modą i urodą, czyli kulturą powszechnie rozumianą. Lubi też śledzić bieżące wydarzenia, dlatego założyła swojego własnego bloga KULTURAlne rozmowy. Znajdziecie tam wiele ciekawych wywiadów. Współpracuje również z miesięcznikiem „Bielski Rynek”, e-magazynem „Woman’s Magazine”. Udziela się też dziennikarsko w wielu portalach o tematyce lifestylowej.

www.sylwiacegiela.pl

fanpage https://www.facebook.com/kulturalnerozmowyzsylwia/

Podziel się :)
Masz stronę www? Prowadzisz bloga? Zarejestruj się w sieci TradeTracker i zarabiaj!