Ładne paznokcie są marzeniem wielu osób. Ładne dłonie i ładne paznokcie może mieć każdy! Sprawdź nasze porady i dowiedz się, jak wybrać idealny pilniczek do naszych paznokci.

Jeśli marzysz, aby mieć piękne, zdrowe i silne paznokcie, musisz zadbać o ich kondycję. Po pierwsze – ważne jest prawidłowe odżywienie organizmu. Po drugie – prawidłowa pielęgnacja paznokci w domu i w gabinetach kosmetycznych. Po trzecie stosowanie prawidłowych kosmetyków i narzędzi do pielęgnacji. Tylko łącząc te wazne elementy, będziemy mieć ładne paznokcie, które zachwycą każdego.

 

Prawidłowa pielęgnacja paznokci polega także na prawidłowym dbaniu o płytkę paznokcia. W tym celu należy zwrócić szczególną uwagę na długość paznokcia, stosować odpowiednie i czyste narzędzia, aby pielęgnacja paznokci była bezpieczna.

 

Wybór odpowiedniego pilniczka do paznokci odgrywa szczególną rolę. Bardzo ważne jest by wybrać go odpowiednio do kształtu i długości paznokci. Do nadania kształtu sztucznym paznokciom lepiej użyć pilniczka z gruboziarnistego papieru, podczas gdy naturalne, ładne paznokcie lepiej przypiłować pilniczkiem szklanym.

 

Pilniczków metalowych nie powinna się używać w ogóle, ponieważ prowadzą do rozdwajania się paznokci.

 

Jeśli masz naprawdę ładne paznokcie i są one rzeczywiście mocne i twarde, możesz użyć pilników wykonanych z diamentu lub rubinu oraz tzw. pilników piaskowych. Takie pilniczki doskonale nadają się także do usuwania skórek wokół paznokcia. Gdy paznokcie są rozdwojone, kruche i cienkie należy stosować pilniczki drobnoziarniste, najlepsze będą wówczas pilniki mineralne.

 

Pilniczki do paznokci należy dobierać nie tylko, do jakości paznokcia, ale też do czynności, jaką chcemy wykonać. Na przykład, do skrócenia długości paznokcia należy wybrać pilnik szybko piłujący, czyli średnioziarnisty lub pilnik szklany. Do nadania kształtu paznokciom idealny okazuje się być pilnik banan czy pilnik teflonowy. Natomiast do wykończenia brzegów paznokcia, by zapobiegać rozdwajaniu warto sięgnąć po pilnik kryształowy.

 

Ładne paznokcie są do osiągnięcia w bardzo prosty i szybki sposób. Jednakże musimy pamiętać, aby wszystkie zabiegi pielęgnacyjne wykonywać systematycznie i sumiennie. Warto zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia.

ładne paznokcie
fot. matchfitskills (flickr, CC BY-SA 2.0)
Podziel się :)
Masz stronę www? Prowadzisz bloga? Zarejestruj się w sieci TradeTracker i zarabiaj!