Rośliny do sypialni to doskonały pomysł. Nie tylko oczyszczają powietrze, dotleniają je, ale również wspaniale się prezentują.

Rośliny do sypialni warto wybierać rozsądnie, bowiem niektóre gatunki roślin mogą okazać się nie najlepszym wyborem, podczas gdy inne gatunki kwiatów doniczkowych powinny znajdować się najlepiej w każdej sypialni. Prócz walorów estetycznych kwiatów, jakimi bez wątpienia jest wspaniały wygląd i możliwość bardzo ciekawego zaaranżowania wnętrza, kwiaty doskonale oczyszczają nasze powietrze i produkują tlen. Warto otaczać się nimi w każdym pomieszczeniu naszego mieszkania. Jakie rośliny do sypialni warto wybierać?

Rośliny do sypialni – paprocie

Można powiedzieć, że paprotki są w naszych domach od zawsze. Nie każdy wie jednak, dlaczego stały się aż tak popularne. Oprócz tego, że tak wspaniale wyglądają, paprotki tworzą wspaniały mikroklimat we wnętrzu, oczyszczając powietrze z wszelkiego rodzaju toksyn i alergenów. Należą do czołówki kwiatów doniczkowych, które produkują największą ilość tlenu. Ponadto, dobrze regulują poziom wilgotności w powietrzu. Ustawienie kilku kwiatów paproci w sypialni zapobiega podrażnieniom oczu, nosa i gardła, a także skutecznie dotlenia podczas snu.

Rośliny do sypialni – niezastąpiony skrzydłokwiat

Skrzydłokwiat nie tylko prezentuje się naprawdę wspaniale. Otóż jest jednym z niewielu kwiatów doniczkowych, które wydzielają tlen do otoczenia także w nocy! Warto ustawić te piękne kwiaty nie tylko w sypialni, ale również w innych pomieszczeniach naszego domu. Ponadto, skrzydłokwiat dobrze nawilża pomieszczenie, dzięki czemu nie straszne skutki uboczne centralnego ogrzewania. Co zaś najważniejsze – ten kwiat jest prawdziwą oczyszczalnią powietrza. Pochlania największe ilość różnych zanieczyszczeń i toksyn, jakie mogą znaleźć się w naszym wnętrzu. Dlatego właśnie od wielu już lat chętnie wykorzystywany jest w naszych domach.

Rośliny do sypialni – wspaniała sensewiera

Jest kolejną rośliną, która w nocy wytwarza ogromne ilości tlenu, w dzień pochłaniając dwutlenek węgla i toksyny z powietrza. Dzięki jej ciekawemu pokrojowi można wykorzystać ją do bardzo wielu interesujących aranżacji we wnętrzach.

Rośliny do sypialni, których należy unikać

W sypialni warto unikać roślin, które mogą utrudniać zasypianie. Z pewnością należą do nich wszelkie silnie, intensywnie pachnące kwiaty. Sen w pomieszczeniu przepełnionym zapachami może bowiem być powodem bólu głowy o poranku.

rośliny do sypialni
fot. Interior Design House (flickr, CC BY 2.0)
Podziel się :)
Masz stronę www? Prowadzisz bloga? Zarejestruj się w sieci TradeTracker i zarabiaj!