Wiele kobiet i mężczyzn korzysta z usług gabinetów kosmetycznych. Jak rozpoznać, który salon kosmetyczny jest naprawdę dobry? Oto kilka rad!

Salon kosmetyczny – wygląd

Dobry salon kosmetyczny, ktorego pracownicy będą potrafili profesjonalnie zadbać o naszą urodę i wykonają rzetelnie zabiegi, to przede wszystkim czysty gabinet. Jeśli ktoś nie dba o czystość miejsca pracy, może mieć także problem z zachowaniem czystości narzędzi i produktów pielęgnacyjnych. Kolory czy ozdoby są już mniej istotne, ale jeśli po wejściu do gabinetu widzisz piękne wnętrze, które zostało urządzone w sposób przemyślany i z dbałością o szczegóły – może to sugerować, że tak samo będą dbać o naszą urodę. Jeśli dodatkowo na ścianach wiszą różne dyplomy i certyfikaty pracowników, możesz mieć pewność, że osoby te bezustannie szkolą się i zdobywają coraz większą wiedzę i umiejętności.

makijaż permanentny
fot. Kamil Porembiński, (flickr, CC BY-SA 2.0)

 

Makijaż permanentny, czym tak naprawdę jest?

 

 

 

 

mikrodermabrazja
fot. publicrelations (flickr, CC BY-ND 2.0)

 

Mikrodermabrazja

 

 

 

 

 

Salon kosmetyczny – świątynia piękna

Jeśli po wejściu do gabinetu odnosisz wrażenie, że kolory, zapachy, światło, ozdoby, wszystko idealnie ze sobą współgra, a ty masz wrażenie, że przekroczyłeś próg świątyni piękna – możesz mieć pewność, że w tym miejscu będą z ogromną starannością dbać o twoje ciało i urodę. Gabinet kosmetyczny, który aż do tego stopnia dba o swój wygląd i celebruje piękno, z pewnością będzie równie starannie dbać o klienta. Przyjrzyj się dokładnie, czy w każdym zakamarku jest czysto i sterylnie. Jeśli tak, możesz mieć uzasadnioną nadzieję, że narzędzia, wszystkie kosmetyki i urządzenia są równie czyste i sterylne.

Salon kosmetyczny – podejście do klienta

Podejście do klienta jest bardzo ważną sprawą. Personel powinien cechować się profesjonalizmem, doświadczeniem i wysokimi kwalifikacjami. Każdy pracownik powinien słuchać klientów i kierować się zawsze ich dobrem, rozmowa i cierpliwe wyjaśnianie wskazań, przeciwwskaza i zaleceń, fachowe dobieranie zabiegów i produktów kosmetycznych. Personel gabinetu powinien wspomagać odprężenie klientów i zarażać ich optymizmem.

 

Salon kosmetyczny – oferta

Oczywiście, dobra, bogata oferta, a do tego bardzo konkurencyjne ceny też są istotne. Jeśli gabinet oferuje karty lojalnościowe – z pewnością zachęci tym stałych klientów do powrotu. Darmowe konsultacje przed zabiegiem są rownież wielkim plusem dla gabinetów kosmetycznych. Ważne, aby dobry salon kosmetyczny potrafił profesjonalnie dobrać zabiegi i kosmetyki dla każdego klienta.

 

salon kosmetyczny
fot. Unique Hotels (flickr, CC BY-SA 2.0)
Podziel się :)
Masz stronę www? Prowadzisz bloga? Zarejestruj się w sieci TradeTracker i zarabiaj!