Zdarza się, że życie nasze życie nie jest zadowalające. Nie możemy poradzić sobie z trudnymi sprawami, brakuje sił, motywacji, chęci. Oto 6 rad, jak zmienić swoje życie na lepsze!

Jakość naszego życia bardzo często zależy od nas samych. Nasza podświadomość, nastawienie, podejście do trudnych spraw, to wszystko wpływa na nasze postrzeganie rzeczywistości, a co za tym idzie – na całe nasze życie. Jest to jednak bardzo dobra wiadomość! Wystarczy, że postaramy się zmienić kilka prostych rzeczy w naszym życiu, a odmieni się wszystko. Oto 6 prostych zasad, jak zmienić swoje życie na lepsze.

 

Jak zmienić swoje życie na lepsze – co myślą o Tobie inni?

Pierwsza i najważniejsza kwestia – to, co myślą o Tobie inni, to nie Twoja sprawa! Jeśli ktoś nie ma co robić ze swoim życiem, jeśli nie ma nic bardziej interesującego do zrobienia niż analizowanie życia innych osób, to należy współczuć, a nie przejmować się tym! Nikt nie przeżyje życia za Ciebie, więc nikt oprócz Ciebie nie może o nim decydować!

jak stawiać sobie cele
fot. Amelia Rhea (flickr, CC BY 2.0)

 

Jak stawiać przed sobą cele?

 

 

 

Jak zmienić swoje życie na lepsze – nie porównuj!

Wielkim błędem jest porownywanie swojego życia do życia innych ludzi. Każdy z nas miewa wzloty i upadki, dobre i złe chwile. Szczęście drugiej osoby może być w rzeczywistości zbudowane na wielkiej krzywdzie, bólu i wyrzeczeniach. Naucz się cieszyć z tego co masz, bo mogło być gorzej.

 

Jak zmienić swoje życie na lepsze – nie myśl tyle!

Nie analizuj, nie dręcz się negatywnymi myślami. Zwłaszcza, nie analizuj złego, które się wydarzyło. Pomyśl lepiej jak naprawić błąd i w jaki sposób obrócić sytuację na swoją korzyść. Na pewne sprawy nie mamy wpływu. Uświadom to sobie i pozwól sobie na słabość – jesteśmy tylko ludźmi!

motywacja
fot. Chovee (flickr, CC BY 2.0)

 

Motywacja, czyli gdyby mi się chciało…

 

 

 

 

Jak zmienić swoje życie na lepsze – nie rozpamiętuj

Przeszłość, choć bywa dla nas trudna, raniąca, jest tylko przeszłością. Pozostaną nam wspomnienia – bardziej lub mniej pozytywne, ale czasu już nie cofniemy. Należy pogodzić się z wydarzeniami z przeszłości i nie rozpamiętywać ich, iść dalej. Nie możemy pozwolić, aby przeszłość zatruła nam teraźniejsze życie. Nie mamy wpływu na minione wydarzenia, ale możemy zadbać, aby złe rzeczy się nie powtórzyły.

 

Jak zmienić swoje życie na lepsze – czas leczy rany

Powiedzenie to jest już bardzo stare, ale nadal tak samo aktualne. Z czasem udaje nam się “ruszyć dalej”. Wydarzeń z przeszłości raczej nigdy nie zapomnimy, być może będą one dla nas już zawsze bolesne,  ale musimy się nauczyć żyć z tym bólem, unieść wysoko głowę i dumnie rozpocząć nowy dzień. Z czasem będzie coraz łatwiej, aż nauczymy się żyć z przeszłością.

jak poprawić pamięć
fot. Wade M, (flickr, CC BY-SA 2.0)

 

Jak poprawić pamięć naturalnymi sposobami?

 

 

 

 

Jak zmienić swoje życie – weź sprawy w swoje ręce

Zapamiętaj, że nikt nie może być powodem naszego szczęścia, jeśli my sami nie pozwolimy sobie odczuwać szczęście. Należy więc wciąż sprawy w swoje ręce i przeżywać każdy jeden dzień naszego życia z uśmiechem i nie przejmować przykrymi doświadczeniami. Pozwól sobie na szczęście i pozwól innym podarować Tobie to szczęście!

jak zmienić swoje życie na lepsze
fot. lina smith, (flickr, CC BY 2.0)
Podziel się :)
Masz stronę www? Prowadzisz bloga? Zarejestruj się w sieci TradeTracker i zarabiaj!