Zastanawiasz się jak uratować końcówki włosów? Nie martw się, nożyczki to nie jedyne rozwiązanie. Możesz zastosować skuteczny kompres na zniszczone końcówki włosów. Dowiedz się jak szybko odzyskać ich piękny i zdrowy wygląd.

jak uratować końcówki włosów
fot. Maxime Guilbot (flickr, CC BY 2.0)

Klientki salonów fryzjerskich często pytają, jak uratować końcówki włosów? W odpowiedzi słyszą wiele nazw kosmetyków, preparatów mających pomóc w walce ze zniszczonymi, osłabionymi czy rozdwajającymi się końcówkami. W wielu przypadkach jedynym wyjściem z sytuacji wydaje się być cięcie. Nie jest to jednak słuszne. Nawet jeśli zdecydujemy się na drastyczną zmianę w wyglądzie może to niewiele zmienić. Silne skracanie włosów może nie rozwiązać problemów z ich końcami. Nawet jeśli początkowo nic nie będzie na to wskazywać, końcówki po krótkim czasie znów mogą zacząć cierpieć z powodu przesuszenia, łamliwości i rozdwajania się.Jak uratować końcówki włosów? Najlepszy i sprawdzony sposób

Jednym z absolutnie najskuteczniejszych i sprawdzonych sposobów na zniszczone końcówki są olejowe kompresy, pełne witamin i tłuszczów. Jest to w dodatku bardzo tani sposób. Wystarczy wybrać jeden z dostępnych w marketach czy drogeriach olej. Może to być olej arganowy, kokosowy, jojoba, czy choćby spożywczy olej słonecznikowy, oliwa z oliwek, olej z pestek dyni, czy winogron. Za każdym razem, po umyciu i rozczesaniu włosów warto je delikatnie osuszyć. Najlepiej, jeśli uda się to zrobić bez użycia suszarki do włosów, która silnie wysusza włosy. Następnie należy delikatnie rozczesać końcówki i delikatnie wmasować w nie kilka kropel oleju. Nie przesadzajmy z jego ilością. Wystarczy naprawdę niewielka ilość oleju, aby skutecznie zadziałał on na włosy. Następnie pozostawiamy olej na włosach aż do kolejnego umycia ich. Nie spłukujemy, ani nie nakładamy już żadnych innych specyfików. Jeśli jednak w czasie pomiędzy myciami włosów zauważymy, że włosy znów wyglądają na przesuszone, można powtórzyć zabieg nanoszenia oleju na same końcówki włosów. W ten sposób skutecznie wzmacniamy je i nawilżamy. Dzięki temu kosmyki zyskują doskonałe zdrowie i znacznie lepszą kondycję, na czym tak nam zależy.

Podziel się :)
Masz stronę www? Prowadzisz bloga? Zarejestruj się w sieci TradeTracker i zarabiaj!