Jeśli zastanawiasz się, jak pozbyć się wilgoci w domu i osuszyć ściany czy meble, sprawdź nasze rady.

Wiele osób często pyta, jak pozbyć się wilgoci z domu? Czy są na to jakieś skuteczne sposoby?

Odpowiedź to – jak najbardziej tak! I warto zająć się tym problemem jak najszybciej, bowiem zawilgocone ściany, meble i samo powietrze w mieszkaniu wpływają bardzo szkodliwie na nasze zdrowie. Najbardziej narażone są zaś małe dzieci, kobiety w ciąży i seniorzy. Nie należy więc zwlekać.

Przede wszystkim – wietrzenie

W ciepłe i suche dni powinniśmy jak najczęściej wietrzyć w naszym domu. Jeśli to możliwe, można pozostawić nawet na całe dnie i noce uchylone okna, przez które będzie wpadać ciepłe i suche powietrze. Z kolei w chłodne dni, również zimą, należy przynajmniej trzy razy dziennie intensywnie wietrzyć, ale krótko, by nie wychłodzić mieszkania. Otwieramy więc wszystkie okna w domu na 1-2 minuty, po czym je zamykamy.

Po drugie – ogrzewanie

Każdy, kto zastanawia się jak pozbyć się wilgoci ze swojego domu, powinien jak najszybciej przemyśleć sposoby ogrzewania domu. Od później jesieni do wczesnej wiosny, nasze domy wymagają ogrzewania ich. Bez względu na to, jaki typ ogrzewania posiadamy, powinno ono być skuteczne i umożliwiać podtrzymanie stałej temperatury w domu. Nie powinna ona być niższa niż około 20 stopni Celsjusza.

Sposób trzeci – skuteczne urządzenia osuszające

Taki kondensacyjny osuszacz powietrza, który polecany jest do mieszkań, zasysa powietrze, skrapla wilgoć do specjalnego pojemnika i wydmuchuje już suche powietrze z drugiej strony. Jest to nadzwyczaj skuteczne urządzenie, które jest w stanie zwalczyć wilgoć z mieszkania w zaledwie kilka dni, czy tygodni, w przypadku bardzo dużej wilgoci. Te niewielkie urządzenia działające na prąd stały doskonale sprawdzą się w każdym mieszkaniu. W małych, osuszanie potrwa znacznie mniej czasu niż w tych dużych. Pamiętać jednak należy, by regularnie opróżniać pojemnik, do którego skraplana jest woda.

 

Sposób czwarty – skuteczne osuszanie

Kolejny skutecznym sposobem jak pozbyć się wilgoci z mieszkania są pochłaniacze wilgoci. Najlepiej sprawdzają się w niewielkich mieszkaniach czy pojedynczych, zamykanych pomieszczeniach. We wnętrzu niewielkiego urządzenia znajduje się specjalny granulat lub tabletka, które mają za zadanie pęcznieć i twardnieć pod wpływem pobieranej wilgoci z powietrza. Woda, która wchłonie się w taki wkład skraplana jest do małego pojemnika pod spodem. Urządzenia te nie działają na prąd, lecz naturalnie pochłaniają wilgoć. Warto ustawiać je w pobliżu prania.

Sposób piąty – naturalne filtrowanie

Równie skutecznie jak powyższe urządzenia, sprawdzają się rośliny. Niektóre gatunki pobierają wilgoć nie tylko z podłoża, ale również z powietrza. Należą do nich bluszcz, oplątwa, skrzydłokwiat i paproć. Warto ustawiać rośliny wysoko, gdzie gromadzi się najwięcej ciepłego i wilgotnego powietrza. Dzięki temu będzie można skutecznie osuszać powietrze w ten naturalny sposób, jednocześnie wprowadzając w naszym wnętrzu sporo świeżego powietrza i tlenu.

 

jak pozbyć się wilgoci
lepszafotografia,pl
Podziel się :)
Masz stronę www? Prowadzisz bloga? Zarejestruj się w sieci TradeTracker i zarabiaj!