Zastanawiasz się, jak optycznie wydłużyć sylwetkę? Jak sprawić, byśmy wydawały się wyższe i zgrabniejsze? Dziś prezentujemy kilka prostych rad, które z pewnością pomogą.

Aby dowiedzieć się, jak optycznie wydłużyć sylwetkę, warto zastanowić się, w jaki sposób chcemy osiągnąć ten efekt. Chyba każdy z nas wie, że kilku centymetrów dodadzą nam wysokie buty. Ale co zrobić, kiedy nie możemy pozwolić sobie na szpilki? Przecież piękne, zgrabne i długie nogi są marzeniem niemal każdej kobiety. Czy są inne sposoby, by nasza sylwetka wydawała się znacznie wyższe i zgrabniejsza bez konieczności wkładania na nogi niebotycznych szpilek? Zdecydowanie tak! Oto nasze rady!

Jak optycznie wydłużyć sylwetkę
fot. Jake Guild (flicr, CC BY 2.0)

1. Jak optycznie wydłużyć sylwetkę – wysoki stan

Chcąc wydawać się wyższymi, zwłaszcza wydłużając optycznie nogi, warto sięgnąć po spódnicę z podwyższonym stanem. Może to być typowo długa spódnica, ale również spódnica długości midi. Dzięki podwyższeniu stanu, nogi wydają się sięgać niemal pod sam biust! Jeśli dodatkowo sięgniemy po bluzkę posiadającą pionowe zdobienia, np. pasy, optycznie wyciągniemy sylwetkę całkowicie zmieniając jej proporcje. Warto również wybrać buty w tym samym lub podobnym kolorze co spódnica, osiągniemy tym bardzo ciekawy efekt.

2. Jak optycznie wydłużyć sylwetkę – kanty

Bardzo skutecznym, ale niedocenianym zabiegiem wydłużającym optycznie naszą sylwetkę są kanty. Spodnie w kant, który biegnie przez całą ich długość, bardzo skutecznie wydłuża i wysmukla cała sylwetkę. Decydując się na spodnie z podwyższonym stanem i w ciemniejszym kolorze możemy dodać sobie kilku centymetrów i znacząco odchudzić się optycznie. Warto sięgać nie tylko po czarne spodnie, ale również po ciemnoszare, granatowe, brązowe, czy choćby bordowe. Jeśli dodatkowo zestawimy takie spodnie z bluzką o nieco krótszym przodzie i dłuższym tyle, zyskamy podkreślenie długości spodni i ich kantów, jak również optycznie skrócimy tułów, a wydłużymy nogi. Warto sięgnąć także po buty w tym samym kolorze co spodnie.

3. Jak optycznie wydłużyć sylwetkę – pionowe plisy

Plisowane spódnice wciąż pozostają w modzie. To doskonała wiadomość, bowiem dzięki pionowym plisom możemy skutecznie zadbać o swoja sylwetkę, skutecznie ją wydłużając. Bez względu na to, czy wybierzemy spódnicę z plisami w wersji maxi czy midi, może ona znacznie wydłużyć nasze nogi. Decydując się na wąskie i liczne plisy zyskamy kilka dodatkowych centymetrów. Ich pionowy wzór działa wysmuklająco. Warto zestawić taką spódnicę z bluzką lub żakietem o dopasowanym kroju i w podobnej tonacji kolorystycznej. Dobierając do siebie ubrania w tym samym kolorze możemy zyskać wydłużoną, znacznie szczuplejszą optycznie sylwetkę.4. Jak optycznie wydłużyć sylwetkę – cieniowanie i długie nogawki

Modne ubrania w cieniowanych kolorach mogą działać na naszą korzyść. Jeśli wybierzemy bluzkę lub tunikę o ciemniejszym dole i jaśniejszej górze, przesuniemy linię talii wyżej. W ten sposób wydłużymy całą sylwetkę, jednocześnie wyszczuplając ją. Warto również zdecydować się na spodnie w tym samym, ciemnym kolorze co dół bluzki. Jeśli góra z dołem będą się niemal zlewać optycznie, bez znaczącego przejścia, bez problemu wyszczuplimy sylwetkę ukrywając jej wszelkie niedoskonałości. Wybierając spodnie, które znacząco będą nachodzić na buty, tym dłuższe będą wydawać się nogi. Pamiętaj także, aby wybrać buty w podobnym kolorze co spodnie.

5. Jak optycznie wydłużyć sylwetkę – dwuwarstwowość i ukośny wzór

Bardzo skutecznym sposobem na wydłużenie i wyszczuplenie sylwetki są ubrania dwuwarstwowe. Jeśli wierzchnia część ubrania będzie dodatkowo miała fason asymetryczny, pozwoli na ukrycie niedoskonałości figury. Warto również sięgnąć tutaj po ukośne, różniące się od siebie grubością pasy, które skutecznie wyszczuplą i zatuszują biodra lub wystający brzuszek.

6. Jak optycznie wydłużyć sylwetkę – pamiętaj o dodatkach

Pamiętaj, że ubiór to nie tylko sukienka, bluzka czy spodnie. Nie zapominaj również o torebce, butach, biżuterii czy choćby rajstopach. Staraj się nie wybierać zbyt dużych torebek, które mogłyby przytłoczyć sylwetkę. Biżuterię staraj się dobierać do całości ubioru, najlepiej również dość długie kolczyki czy łańcuszki, które nie będą skracać optycznie szyi. Jeśli dodatkowo wybierzesz rajstopy z pionowymi wzorami, skutecznie wyszczuplisz i wydłużysz nogi.

Podziel się :)
Masz stronę www? Prowadzisz bloga? Zarejestruj się w sieci TradeTracker i zarabiaj!