Oversize, czyli odzież w rozmiarze uniwersalnym wciąż zyskuje coraz większą rzeszę swoich zwolenników. Dlaczego?

Oversize to styl, który zawładnął naszą modą na dobre. Ubrania w stylu oversize to luźne, duże i często także długie ubrania, które dają nam niesamowite poczucie ciepła, otulenia oraz bezpieczeństwa. Między innymi dlatego właśnie zyskują wciąż większą popularność. W okresie chłodnych jesienno-zimowo-wiosennych dni i wieczorów, swetry oversize są chyba najbardziej lubianymi częściami garderoby. Duża ilość materiału, w którym można się schować i otulić, z pewnością nie pozwoli przedrzeć się do wnętrza choćby najdrobniejszemu chłodowi. W dodatku, jeśli odpowiednio dobierzemy wszystkie elementy naszej garderoby, będziemy prezentować się wyjątkowo modnie i pięknie. Podstawową zasadą jest tutaj zasada przeciwieństw. Jeśli więc decydujemy się na luźniejszą górną partię stroju, dolna powinna być już obcisła. Z czym więc łączyć swetry tego rodzaju?

 Luźne i obcisłe

Jedną z podstawowych zasad łączenia ciuchów w stylu oversize jest zestawianie ich z obcisłymi ciuchami. Wybierając sweter oversize warto zestawić go ze spodniami rurkami z dowolnego materiału bądź ze spódnicą ołówkową. Styliści są zgodni, że jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie w łączeniu luźnych i większych ciuchów.

Sweter oversize jako sukienka

Wśród najgorętszych trendów modowych wciąż hitem pozostaje noszenie dużych i luźnych swetrów zamiast sukienki. Dopasowanie rajstop bądź leginsów i wysokich butów to strzał w dziesiątkę zwłaszcza w okresie zimowym. Ciekawą alternatywą jest także założenie pod luźny, workowaty sweter spódniczki mini lub bardzo krótkich szortów. Pamiętajmy przy tym, żeby wybierać buty z wysoką cholewką, które sprawdzą się tutaj idealnie. Szpilki również prezentują się ciekawie, ale ich wybór nie jest już aż tak prosty.

Zamiast płaszcza

Wiosną i zimą możemy wybierać długie, luźne, rozpinane swetry i nosić je zamiast płaszczy. Skutecznie otulą, dadzą ciepło i będą prezentować się naprawdę uroczo. W dodatku zapewnią one dokładnie tyle ciepła, ile będzie potrzeba. Zimą, w okresie szczególnych mrozów warto zdecydować się na takie swetry pod kurtkę, bowiem zapewnią one maksymalnie dużo ciepła. Po zdjęciu z siebie zimowej kurtki nadal możemy cieszyć się ciepłem, jakie zapewni nam otulenie się ciepłym, dużym płaszczem.

oversize
fot. Lisa Morrow (flickr, CC BY-ND 2.0)
Podziel się :)
Masz stronę www? Prowadzisz bloga? Zarejestruj się w sieci TradeTracker i zarabiaj!