Jak nosić pasek męski? Jak dopasować pasek do spodni? Paski to bardzo uniwersalny dodatek o każdego stroju i również do każdego stroju powinien być noszony. Dziś podpowiadamy, jak je nosić.

Paski powinny być noszone zarówno w przypadku bardziej formalnych stylizacji, jak również w zestawach typowo swobodnych. Ogromna ilość pasków męskich, ich rodzajów, kolorów, wzorów i materiałów, z których je wykonano pozwala na nieograniczone dopasowywanie ich do każdego stroju. Jak nosić pasek męski? Oto najważniejsze zasady.

Jak nosić pasek męski skórzany?

Paski skórzane to wyjątkowe dodatki do strojów. W zależności od stylu, wyglądu, szerokości i klamry, mogą być absolutnie eleganckie, tylko do formalnych strojów, bądź bardziej swobodne, idealne np. do strojów w stylu casual. Do garnituru powinniśmy wybrać wąski pasek ze skóry, bez żadnych przeszyć i dodatkowych ozdobników, mający wysoki połysk i klasyczną, prostą klamrę. Niemal wszystkie inne skórzane paski męski mogą być noszone do jeansów i spodni w stylu casual.

Jak nosić pasek męski z materiału?

Paski materiałowe to bardzo wyjątkowy rodzaj pasków. Najlepiej sprawdzają się noszone do bardzo swobodnych stylizacji, np. na wakacjach lub na spacerze, oraz w zestawieniu z odzieżą sportową. Niedopuszczalne jest noszenie pasków z materiału do eleganckich zestawów ubrań.

moda męska
fot. Angelbattle bros, (flickr, CC BY-ND 2.0)

Mężczyzna idealnie ubrany

 

 

 

 

Jak nosić pasek męski z materiałów łączonych?

Producenci pasków stworzyli ogromną gamę produktów. Wśród wariacji znalazły się także takie, które łączą różne rodzaje materiałów, kolory i faktury. Oferta jest tak ogromna, że aż ciężko wymienić wszelkie możliwości. Do czego będą pasować? Paski męskie wykonane z materiałów łączonych najlepiej wyglądają noszone do odzieży typu casual, jeansów i mniej formalnych stylizacji. Nie można jednak łączyć ich z bardziej formalnymi zestawami.

Jak nosić pasek męski – klamry

Niemal każdy pasek zapinany jest za pomocą klamry. W przypadku pasków materiałowych są to najczęściej klamry automatyczne. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość dobrego dopasowania zapięcia do obwodu. Najpopularniejsze klamry posiadają tzw. cypel i dziurki na pasku. Ich kształty, kolory, wzory i materiały, z których są wykonane mogą być przeróżne. Dzięki temu można w dowolny sposób uzupełniać nimi stylizację. Najbardziej eleganckie i pasujące do formalnych strojów klamry są proste, klasyczne, w kształcie litery H.

Warto pamiętać, że pasek może zarówno wspaniale dopełnić stylizację, jak również skutecznie popsuć efekt końcowy. Z tego powodu powinien być dobierany z rozwagą. Nie musi idealnie pasować kolorem i materiałem do obuwia, ale powinien komponować się z całością stroju.

jak nosić pasek męski

Podziel się :)
Masz stronę www? Prowadzisz bloga? Zarejestruj się w sieci TradeTracker i zarabiaj!