Jak dbać o długie włosy, dlaczego to takie ważne? Każda kobieta marzy o tym, by zachwycać piękną, bujną fryzurą. Włosy bowiem, są nie tylko wizytówką kobiety, ale także dodają jej pewności siebie.

Zastanawiasz się jak dbać o długie włosy? Marzysz o tym, by zachwycać bujną fryzurą, lecz Twoje kosmyki są cienkie, suche i poniszczone? Musisz wiedzieć, że pielęgnacja długich włosów znacznie różni się od pielęgnacji tych krótkich i wymaga znacznie więcej wysiłku, energii, zaangażowania i wiedzy. Równie istotne jest stosowanie odpowiednich kosmetyków i sposobów pielęgnacji.

Jak dbać o długie włosy?  Prawidłowe mycie

Jeśli Twoje włosy są długie, wymagają specjalnej pielęgnacji. Do każdego mycia włosów należy dobrze się przygotować.

Po pierwsze – trzeba zabezpieczyć włosy przed plątaniem. Doskonałe do tego będą specjalne odżywki w sprayu lub maski do włosów, które nakładamy na włosy przed ich myciem. Możesz też wykonać domową maskę na włosy, łącząc kilka kropel oleju rycynowego z żółtkami 3-4 jaj, w zależności od długości włosów. Maskę nakładamy na włosy, owijamy ręcznikiem i po ok. 20 minutach spłukujemy letnią wodą.

Po drugie – wielu stylistów fryzur przekonuje, że długie włosy zawsze powinny być myte nawet trzy razy podczas jednej kąpieli. Dodatkowo, powinnyśmy używać do tego różnych kosmetyków do mycia głowy i włosów. Dzięki temu nasze włosy będą czyste, miękkie, lekkie i błyszczące. Pamiętajmy także, aby zmieniać kosmetyki do pielęgnacji włosów, dzięki czemu dostarczymy im wiele różnych składników odżywczych.

Po trzecie – nigdy nie nakładamy szamponu bezpośrednio na włosy. Każdorazowo, najpierw nakładamy kosmetyk na dłonie, spieniamy i dopiero wtedy można umyć włosy preparatem. Włosy myjemy partiami, starając się rozprostowywać je, aby później nie mieć problemów z rozczesywaniem ich.  Po myciu włosy należy obficie spłukać.

Jak dbać o długie włosy? Odżywiaj je!

Wybierając odżywkę, poszukajmy jednego preparatu, ale bardzo wysokiej jakości. Długie włosy różnią się od krótkich przede wszystkim tym, że są starsze i rosną dłużej niż krótsze. Z tego też powodu, należy je często odżywiać, stosując przy tym wysokiej jakości kosmetyki. Dzięki temu, włosy zawsze będą zachwycać pięknem i blaskiem. Po każdym umyciu włosów nakładaj odżywkę dostosowaną do typu włosów. Jeśli Twoje końcówki się rozdwajają, skorzystaj z odżywki lub maski regenerującej, dzięki którym końcówki będą zdrowsze i zabezpieczone przed dalszym rozdwajaniem się i łamaniem.

Zasady prawidłowej stylizacji

  1. Zaopatrz się w szczotki do włosów, które nie wyrywają włosów i ułatwiają rozczesywanie ich.
  2. Zanim zaczniesz rozczesywać włosy, delikatnie zwilż je przy pomocy wody lub odżywki w sprayu. Dzięki temu rozczesywanie włosów będzie znacznie łatwiejsze.
  3. Nie związuj włosów ciasną gumką, przez to mogą się łamać.
  4. Po myciu włosy susz przy użyciu suszarki. Nigdy nie kładź się spać z mokrymi włosami, bo to bardzo im szkodzi.
  5. Jeśli Twoje włosy mają tendencję do przetłuszczania się, nie stosuj zbyt wielu kosmetyków, nie nakładaj ich na skórę głowy (prócz szamponu), a do suszenia wybierz suszarkę z opcją suszenia chłodnym powietrzem.
  6. Unikaj zbyt wielu kosmetyków do stylizacji, gdyż mogą przesuszać włosy, a także niszczą ich strukturę.
  7. Najlepsze do stylizacji fryzur są wysokiej jakości lakiery do włosów, nadające włosom lekkości i zwiewności.
jak dbać o długie włosy
fot. Betsy Jons (flickr, CC BY-SA 2.0)

Sprawdź także:

  1. Jak dbać o włosy – jak ułatwić układanie?

  2. Jak dbać o włosy

  3. Co zrobić, gdy włosy się puszą?

Podziel się :)
Masz stronę www? Prowadzisz bloga? Zarejestruj się w sieci TradeTracker i zarabiaj!