Twoim marzeniem jest farbowanie włosów? Chcesz się odmienić na wiosnę? To cudownie! Zanim jednak podejmiesz działania, przeczytaj nasze rady na temat farbowania włosów.

Wybór koloru farby do włosów nie jest jedyną trudną decyzją, którą musimy podjąć, decydując się na zmianę koloru włosów. Ważne jest także, aby odpowiednio dobrać środek do koloryzacji. Wybór ten uzależniony jest od wielu czynników, m.in. eefektu, jaki chcielibyśmy osiągnąć, ilości posiwiałych włosów, czy nowy kolor będzie tym, który pozostawimy na włosach na dłużej, a także jak często chcemy zmieniać odcień na włosach. Kiedy nakładamy farbę po raz pierwszy, istotna jest łatwość aplikowania kosmetyku. Wtedy warto zdecydować się na produkty koloryzujące w piance.

Farbowanie włosów – podrażnienia

Bez względu na wybór kosmetyku do farbowania włosów musimy pamiętać, że należy wykonać test wrażliwości naszej skóry na dany produkt kosmetyczny. Odrobinę preparatu należy nałożyć na skórę w niewidocznym miejscu, na przykład za uchem, a już po kilku minutach zmyć. Po 48 godzinach sprawdzamy, czy nie ma w tym miejscu zmian alergicznych, takich jak zaczerwienienie czy uporczywy świąd. Jeśli zauważysz niepokojące objawy – zrezygnuj z koloryzacji drażniącym kosmetykiem, bo jest to znak, że któryś ze składników w nim zawartych może uczulać.

Farbowanie włosów – pianka trwale koloryzująca

Od kilku lat na rynku kosmetycznym furorę robią kosmetyki do farbowania włosów w formie pianki. Jednakże decydując się na koloryzację włosów przy pomocy pianki trwale koloryzującej powinniśmy pamiętać o przestrzeganiu czterech podstawowych zasad:

  • jeśli wahasz się pomiędzy dwoma odcieniami, wybierz jaśniejszy. W przypadku siwych włosów, również zdecyduj się na jaśniejszy kolor, gdyż pianka koloryzująca pokrywa nawet 100% siwych włosów,
  • w celu określenia optymalnego czasu koloryzacji, warto wykonać test pasemkowy, jednkaże czas trzymania pianki trwale koloryzującej na włosach nie może przekroczyć 40 minut,
  • wiele czynników, m.in. trwała ondulacja, wcześniejsze farbowanie włosów, działanie słońca czy temperatury w pomieszczeniu, w którym będzie odbywal się zabieg koloryzacji włosów, mogą mieć duży wpływ na efekt i czas farbowania. Jeśli farbujesz więc wlosy w bardzo ciepłym pomieszczeniu, znacznie szybciej uzyskasz pożądany kolor,
  • jeśli po raz kolejny wykonujesz zabieg koloryzacji pianką trwale koloryzującą, zaczynij zabieg od farbowania odrostów, a na resztę włosów nałóż piankę dopiero po upływie około 10 minut.

 

 

jak dbać o włosy
fot. Luigi Barone (flickr, CC BY 2.0)

Jak dbać o włosy

 

 

 

 

 

 

jak dbać o włosy
fot. Amy Clarke (flickr, CC BY 2.0)

Jak dbać o włosy – jak ułatwić rozczesywanie

 

 

 

 

 

Farbowanie włosów – częste zabiegi koloryzacyjne

Jeśli często wykonujesz zabieg koloryzacji włosów, warto zastanowić się nad doborem odpowiedniego kosmetyku. Preparat do koloryzacji włosów powinien być możliwie najbezpieczniejszy dla włosów i nie wyniszczający ich. Przy częstym nakładaniu kosmetyku na włosy, warto farbowanie rozpocząć od odrostów. Nie należy nakładać kosmetyku na całą długość włosów, a zwłaszcza końcówki, gdyż spowoduje to nadmierne przesuszenie i wyniszczenie włosów.

Farbowanie włosów – jak dbać o kolor

Do pielęgnacji włosów farbowanych najlepiej jest wybierać preparaty kosmetyczne przeznaczone do takiego właśnie rodzaju włosów. Chronią one nie tylko kolor, ale także doskonale pielęgnują włosy zmęczone koloryzacją. Dodatkowo, chronią włosy farbowane przed uszkodzeniami spowodowanymi czesaniem i stylizacją. Kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji włosow farbowanych pomagają także zachować wielowymiarowy, głęboki i wyrazisty kolor włosów.

farbowanie włosów
fot. Helga Weber (flickr, CC BY-ND 2.0)
Podziel się :)
Masz stronę www? Prowadzisz bloga? Zarejestruj się w sieci TradeTracker i zarabiaj!