Dzień Kobiet, jak co roku świętowany 8 marca jest tym wyjątkowym dniem, kiedy składamy hołd wszystkim Paniom. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was wspaniałe cytaty o kobietach! Miłego czytania…

Dzień Kobiet jest szczególnym dniem. Przypominamy wtedy, zarówno mężczyznom jak i kobietom, za co tak bardzo cenimy kobiety. Mamy również możliwość docenić Panie i podziękować im za to, że po prostu są. Choć powinniśmy robić to codziennie, to niestety nie zawsze mamy na to czas lub nastrój. Dlatego świętujmy dziś i złóżmy hołd Kobietom. Niech wiedzą, jak ważne są dla mężczyzn.

Z tej okazji przygotowaliśmy najpiękniejsze cytaty znanych, mądrych i lubianych ludzi, którzy najpiękniej ujęli słowami wspaniałość Pań.

 

Dzień Kobiet – najpiękniejsze cytaty o kobietach

bielizna
Clare Bell, (flickr, CC BY 2.0)

Kobieta jest organizmem ultradoskonałym. Potrafi się regenerować po ekstremalnie ciężkich doświadczeniach. Przetrwa wszystko.

Katarzyna Nosowska

Kobieta nie zna pojęć miłość, zazdrość, zemsta. Ona zna te uczucia.

Andrzej Klawitter

Z mężczyzną trzeba komunikować się wprost, a nie byle jak. To nie kobieta, co chwyta w lot każdą dygresyjkę, każdą aluzyjkę i nie zgubi nici przewodniej, o nie.

Katarzyna Grochola

Jak kobieta widzi, że ktoś jest smutny, to nie mówi mu nigdy “jesteś smutny”. Tak głupio postępuje tylko mężczyzna. Kobieta udaje, że wcale nie widzi smutku – i jest weselsza, milsza, piękniejsza niż zwykle. Wtedy smutek mija.

Tadeusz Rittner

Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta.

Napoleon Bonaparte

Kobiety mają wspaniały instynkt. Wszystko zauważają – z wyjątkiem tego, co oczywiste.

Oscar Wilde

Kobiety poza szafami sukien posiadają jeszcze kasetki, pełne uśmiechów, spojrzeń, tonów, w które stroją się stosownie do sytuacji. Mają zupełnie inną modulację głosu dla służby, męża i dzieci. Inne uśmiechy dla kochanka; inne spojrzenia dla bratowych i teściowej. W kompletnym negliżu duszy nie pokazują się nikomu.

Alfred Aleksander Konar

Jak się kobieta uprze to diabła przegada.

William Shakespeare

Dziecko rządzi kobietom, kobieta mężczyzną, a on dopiero światem.
Hipolit Taine

Kobieta jest głucha na wszelkie argumenty. Mężczyzna może ocalić swój kraj, rządzić całym świtem, zdobyć sławę jako filozof, jedynie dla swej żony będzie zawsze tylko zwykłym głupcem.

Thornton Wilder

Piękna kobieta podoba się oczom, dobra kobieta – sercu. Pierwsza jest klejnotem, druga – skarbem.

Napoleon Bonaparte

Kobieta jest mądrzejsza od mężczyzny, ale najwięcej rozumu musi zużyć, aby ukryć ten fakt.

Mary McCarthy

Kobiety na ogół dużo lepiej sobie radzą niż my, tylko wolą się z tym nie zdradzać.

Jerzy Jurandot

Wszystkim Paniom, z okazji Waszego Święta, życzymy wszystkiego co najwspanialsze. W Dzień Kobiet i w pozostałe dni, nie zapomnijcie jak ważne jesteście…

dzień kobiet
fot. ProFlowers (flickr, CC BY 2.0)
Podziel się :)
Masz stronę www? Prowadzisz bloga? Zarejestruj się w sieci TradeTracker i zarabiaj!