Każdego roku wielu z nas stawia sobie noworoczne postanowienia i cele do osiągnięcia…ale nie wielu z nas udało się ich dotrzymać. Jak to zrobić? Jak dotrzymać noworocznych postanowień? Przeczytaj nasz krótki, motywacyjny post i osiągnij cele!

Im bliżej końca roku tym chętniej stawiamy sobie cele, które chcielibyśmy osiągnąć w nadchodzącym, Nowym Roku. Zwykle myślimy o tym, aby zacząć ćwiczyć i ograniczyć słodycze, być szczęśliwym, żyć pełnią życia, schudnąć, lepiej się zorganizować (to i moje postanowienie na nadchodzący rok – kalendarz już mam Wink), nie użalać się nad sobą, nauczyć się języków obcych (od lat próbuję bezskutecznie), czytać więcej książek, zadbać o siebie, zacząć oszczędzać, nauczyć się mówić “nie”, jeść zdrowo, no i ogarnąć się pod każdym względem. Moglibyśmy wymieniać miliony postanowień noworocznych, ale nie o ich ilość tu chodzi, ale jakość! A także o nagrodę, jaka nas za to czeka… Dziś podpowiadamy, jak wytrwać w swoich postanowieniach dłużej, niż zaledwie kilka dni.

Jak dotrzymać noworocznych postanowień – symboliczna data.

Zwykle czekamy z wprowadzeniem zmian w naszym życiu aż do rozpoczęcia Nowego Roku. To dość zrozumiałe, bo przecież zakończenie Starego, a rozpoczęcie Nowego Roku to zamknięcie pewnego etapu życia, a rozpoczęcie zupełnie nowego. Niby to kolejny “dzień po dniu”, ale jednak każdy z nas zastanawia się, jaki był ten mijający Rok i liczy na to, że nadchodzący będzie lepszy albo przynajmniej taki jak ten. Zastanów się, czy aby na pewno chcesz zmian, które stawiasz sobie za cele, bo jeśli nie, to bez względu na dzień roku – nie osiągniesz ich, jeśli są sprzeczne z Twoją wolą.

Jak dotrzymać noworocznych postanowień – wiem czego chcę i jak to osiągnę!

Jeśli masz już plan na to, co chcesz zmienić w swoim życiu i wiesz w jaki sposób wprowadzisz te zmiany – nie czekaj do 1 stycznia! Rozpocznij wprowadzanie zmian w Twoim życiu już dziś! Po co czekać na ulepszanie życia? Po co czekać na szczęście? Nie możemy czekać! Życie jest za krótkie na odkładanie wszystkiego na później!

Jak dotrzymać noworocznych postanowień – jak zacząć?

Postanowienie noworoczne to rodzaj zmiany, jaką chcemy osiągnąć w naszym życiu. Żeby udało się nam dotrzymać postanowienia musimy:

1. postawić przed sobą cel – musi być dla nas naprawdę ważny, powinno to być coś, czego bardzo pragniemy. Cel, który sobie wyznaczamy musi być czymś, w co będzie nam się chciało zainwestować nasz czas i energię, poruszyć cały świat! Jeśli postawimy przed sobą błahe cele, nagrody – nie będziemy mieć motywacji do osiągania ich.

2. cel musi być w granicach naszych możliwości – to chyba dość jasna zasada dla każdego. Cel musi nas motywować do działania, być znakiem lepszego, szczęśliwego życia, ale nie może być czymś, czego nie jesteśmy w stanie osiągnąć. Jeśli nie stać mnie na kawalerkę w Polsce, choćby kupioną na kredyt, to nie ma sensu wyznaczać sobie celu na nadchodzący rok, którym jest kupno domu w Hiszpanii. Nie ma też sensu wyznaczać sobie 20 na raz, zwłaszcza jeżeli dotychczas nie dotrzymaliśmy żadnego postanowienia. Wybierzmy najważniejsze cele i osiągnijmy je!

dotrzyamć postanowień noworocznych
fot. Porto Bay Trade (flickr, CC BY 2.0)

3.  sprawdzajmy efekty – ważnym jest, aby sprawdzać, jak dużo już osiągnęliśmy. Jeśli widzimy efekty naszej pracy, łatwiej jest nm zmotywować się do wytrwania w postanowieniach i zdobycia celu.

Jak dotrzymać noworocznych postanowień – zrobić dobry plan.

Można spisać na kartce stan aktualny, cel do osiągnięcia i zapisywać powoli, co już nam się udało osiągnąć. Najważniejsze w planowaniu jest jednak, aby wygospodarować na to czas. Musimy spróbować znaleźć najpierw raz w tygodniu, później dwa, może nawet trzy razy w tygodniu czas tylko na to, aby osiągać wyznaczony cel. Czasem wystarczy tylko 10-20 minut w tygodniu tylko dla siebie, aby zmienić swoje życie na lepsze.

Jak dotrzymać noworocznych postanowień – bo ważne jest wsparcie

Warto podzielić się swoim postanowień z najbliższymi. Poprośmy kogoś, aby pomogli w osiągnięciu celu, motywowali, wspierali i wierzyli w nas. Jeśli chcemy ograniczyć słodycze, poprośmy domowników, aby nie jedli ciastek w naszym towarzystwie. A może do postanowień noworocznych przyłączą się rodzina lub przyjaciółka?

W końcu…razem raźniejWink

Podziel się :)
Masz stronę www? Prowadzisz bloga? Zarejestruj się w sieci TradeTracker i zarabiaj!