Dokucza Ci podrażnione oko? Poznaj najlepsze domowe sposoby na zaczerwienione oko. Jak radzić sobie, gdy oczy są zmęczone i zaczerwienione?

Bywa, że już dotknięcie kącika oka brudnym palcem wystarczy, aby w oku rozwinął się stan zapalny. Oczy mogą nas boleć również wtedy, gdy coś nam wpadnie do oka, zbyt mocno zatrzemy je, albo gdy dużo czasu spędzamy przed telewizorem lub komputerem. Jeśli zdarza się, że często musimy wytężać wzrok w pracy, lub dużo czasu spędzamy na czytaniu książek, również możemy cierpieć z powodu zmęczonych oczu. Wtedy najlepiej wykorzystać domowe sposoby na zaczerwienione oko. Jeśli jednak objawy nie ustąpią, koniecznie udaj się do okulisty. Może okazać się, że to coś poważniejszego niż zwykłe zmęczenie.domowe sposoby na zaczerwienione oko

Domowe sposoby na zaczerwienione oko

Chyba nikomu nie trzeba podpowiadać najprostszego ze sposobów, czyli porządnej dawki snu. Sen często wystarczy, aby poczuć znaczna ulgę. Podczas wypoczynku z zamkniętymi oczami mają one szansę się zregenerować i nawilżyć. Ale co jeszcze możemy zrobić?

Zimne okłady – skutecznym sposobem na opuchnięte, zaczerwienione oczy są zimne okłady. Wystarczy dwie łyżeczki do herbaty włożyć do lodówki i poczekać kilka minut aż się schłodzą. Następnie należy położyć je na zamknięte oczy. Chłód zmniejszy opuchliznę i przekrwienie, co może przynieść ulgę. Okłady można zrobić także ze zwilżonego ręcznika.

Kompres – skutecznym sposobem, znanym i stosowanym już przez nasze babcie są kompresy z herbaty. Zaparz rumianek bądź czarną lub zieloną herbatę, a gdy ostygnie zanurz w niej dwa waciki. Odciśnij lekko watę i połóż tampony na powiekach. Po 15 minutach możesz zdjąć waciki, powinno już być lepiej. Ulgę może przynieść też okłady z plastrów ogórka.

Przemywanie oczu – świetnym sposobem jest także przemywanie oczu naparem z kopru włoskiego. Wystarczy zaparzyć koper i kilka razy dziennie przemywać nasączonym wacikiem oczy.

Wykorzystaj świetlik – świetlik lekarski to wspaniałe zioło, które wykazuje doskonałe działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Polecany zwykle przy problemach z oczami. Wystarczy 1 łyżeczkę suszu zalać 1 szklanką wrzątku. W naparze moczymy waciki i przykładamy je do zamkniętych powiek na 15-20 minut. Warto powtarzać kilka razy dziennie.

Podziel się :)
Masz stronę www? Prowadzisz bloga? Zarejestruj się w sieci TradeTracker i zarabiaj!