Masz problem ze znalezieniem odpowiednich spodni? Dziś podpowiadamy, jak dobrać idealne spodnie do Twojej sylwetki!

Znaleźć odpowiednie nie jest łatwo. Zwykle źle leżą w biodrach i pupie, odstają w kroku, albo mamy problem z długością. Zanim znajdziemy idealną parę spodni, musimy zwiedzić mnóstwo sklepów i przymierzyć nieskończoną ilość fasonów i modeli…a mimo to często i tak nie udaje nam się znaleźć dobrej pary. Jak sobie z tym poradzić?

Często zdarza się, że spodnie są źle dopasowane albo po prostu wyglądamy w nich niekorzystnie. Jak dobrać idealne spodnie? Wystarczy nauczyć się kilku sztuczek.

Jak dobrać idealne spodnie – rurki

Są modne, ale czy rzeczywiście ten fason będzie dobry dla każdej z nas? Oczywiście! Jak je dopasować?

  • Jeśli masz szerokie biodra – noś do nich szpilki i dłuższe kardigany lub bluzki czy tuniki.
  • Jeśli jesteś niska – warto włożyć wyższe buty.

Jak dobrać idealne spodnie – szerokie nogawki

Te spodnie doskonale będą pasowały kobietom, które posiadają liczne niedoskonałości figury. Ale uwaga! Do tego typu spodnie warto założyć np. koszulę i wpuścić ją w spodnie. Jeśli zdecydujesz się na szerokie spodnie, zawsze zakładaj je do szpilek. Pamiętaj również, aby nogawki zakrywały obcasy i równały się z podłogą. Idealne, szerokie spodnie powinny być szerokie na całej długości. Przy wyborze zwróć uwagę na materiał, który MUSI być lejący, a nie sztywny. Ten fason spodni doskonale będzie pasował osobom, które:

  • nie mają idealnie szczuplej sylwetki,
  • mają typowo męską figurę,
  • są posiadaczami niezbyt zgrabnych nóg.

 

Jak dobrać idealne spodnie – rybaczki

Warto pamiętać, że długości rybaczek jest kilka. Musimy pamiętać o tym przy wyborze rybaczek i dopasować je do sylwetki:

  • jeśli jesteś bardzo zgrabna – możesz wybrać spodnie o długości przed kolano,
  • najbezpieczniejsza długość to tzw. 7/8. Ten model pasuje do każdej sylwetki.

Jak dobrać idealne spodnie – szorty

Jeśli decydujemy się na szorty, wybierzmy takie, które będą się zaczynały nisko, na talii, a kończyły przed kolanem (a nie tuż pod pupą). Szorty powinniśmy nosić z wysokimi butami, a wersji plażowej – z płaskimi sandałami.

 

Bez względu na naszą sylwetkę, możemy dobrać wiele modeli spodni, w których będziemy wyglądać olśniewająco. Ważne jednak, aby dobrać odpowiedni krój i resztę garderoby.

 

jak dobrać idealne spodnie
fot. Maegan Tintar (flickr, CC BY 2.0)
Podziel się :)
Masz stronę www? Prowadzisz bloga? Zarejestruj się w sieci TradeTracker i zarabiaj!