Aby uniknąć problemów z cerą, demakijaż powinien być wykonywany kilka razy dziennie, bardzo dokładnie i przy pomocy odpowiednio dobranych preparatów.

Odpowiednio wykonany zabieg codziennego oczyszczania skóry twarzy sprawia, że jest ona czysta, promienna i może się sama regenerować.

Demakijaż powinnyśmy robić przed po wstaniu z łóżka, jeszcze przed nałożeniem makijażu, po powrocie do domu i (w razie potrzeby) przed pójściem spać. Nawet jeżeli wychodząc z domu nie zrobiłaś makijażu, i tak wykonaj demakijaż, aby usunąć kurz, pot i łój. Dzięki oczyszczeniu twarzy pozwolisz na “oddychanie” Twojej skórze.

Demakijaż – czy wiesz jak ważne jest prawidłowe dobranie preparatu?

Ponieważ kosmetyki do demakijażu oprócz oczyszczania cery, również ją pielęgnują w bardzo konkretny sposób, niezwykle istotne jest prawidłowe dobranie preparatu. Kosmetyki te mogą nawilżać, natłuszczać, matować, odżywiać, a także ujędrniać itd.

Żel do mycia twarzy

Zwykle kierowany jest dla osób, których cera jest tłusta, mieszana lub trądzikowa. Żel do mycia nie posiada w swoim składzie mydła. Po oczyszczeniu twarzy żelem, spłukujemy preparat wodą. Żel odblokowuje pory i matuje skórę. Niektóre preparaty również nawilżają skórę twarzy.

Pianka

Zalecana do cery tłustej, trądzikowej, mieszanej i wrażliwej. Pianka z reguły jest bardzo delikatnym preparatem. Może również zawierać składniki antybakteryjne. Po użyciu tego kosmetyku, również musimy spłukać twarz wodą.

Mleczka i olejki

Są doskonałe do cery suchej i normalnej. Te preparaty powinno nabrać na dłoń i masować twarz. Następnie, kosmetyk powinno się usunąć suchym albo zwilżonym wacikiem. Mleczka i olejki nie tylko oczyszczają, ale również natłuszczają skórę twarzy, pielęgnują i łagodzą. Można je także stosować do zmywania oczu.

Płyn micelarny

Polecany do cery wrażliwej, alergicznej i naczynkowej. Nie wymaga użycia wody, która może podrażniać skórę. Płyn micelarny wyróżnia się posiadaniem w swoim składzie specjalnych drobin, miceli, które “pochłaniają” brud, gdyż przyciągają go do siebie i doskonale wiążą się z tłuszczem. Trzeba jednak pamiętać, że oczyszczają skórę w łagodny sposób, nie naruszając jej bariery ochronnej. Twarz powinno się oczyszczać przy użyciu wacika.

Płyny do demakijażu oczu

Większość preparatów do demakijażu nadaje się również do demakijażu oczu. Jednakże, możemy się również zdecydować na kosmetyk dwufazowy, który poradzi sobie z wodoodpornym tuszem do rzęs. Preparaty te składają się z dwóch faz – wodnej i oleistej. Po zmieszaniu, należy zwilżyć płynem wacik i oczyścić okolice oczu.

Tonik

demakijaż
fot. sunshinecity (flickr, CC BY 2.0)

Ten kosmetyk dobieramy do rodzaju cery oraz pod względem działania, jakie ma wywierać na naszą skórę. Rynek kosmetyczny oferuje bardzo szeroką gamę tych produktów. Tonik stosujemy w końcowym etapie oczyszczania skóry, po użyciu żelu, pianki czy mleczka. Tonik przywraca właściwe pH skórze, zwęża pory i dotlenia cerę. Przygotowuje skórę na nałożenie kremu.

Podziel się :)
Masz stronę www? Prowadzisz bloga? Zarejestruj się w sieci TradeTracker i zarabiaj!