Twoje włosy się puszą i elektryzują? Podpowiemy Ci, jak sobie możesz sobie pomóc i okiełznać niesforną czuprynę!

Nadeszła jesień, a po pietach goni jej zima. Pogoda już nie jest cudowna,  coraz częściej pada, wieje mniej lub bardziej silny wiatr, a nasze włosy fruwają jak na karuzeli! Do tego dochodzi powietrze przesuszone centralnym ogrzewaniem i częste zmiany temperatur. A to nie koniec! Przecież już za kilka tygodni zaczną się prawdziwe mrozy, spadnie śnieg, a my…zaczniemy wkładać na głowy czapki.

Włosy są bezustannie męczone i uszkadzane, nie tylko przez warunki atmosferyczne, ale również przez nas samych. Obciążanie włosów kosmetykami, farbowanie, nakładanie lakieru, czy też suszenie suszarką, stosowanie prostownic, karbownic itd. To wszystko bezsprzecznie niszczy nasze cudowne fryzury!

Jak więc dbać o włosy i co zrobić, gdy włosy się puszą?

włosy się puszą
fot. Richard foster (flickr, CC BY-SA 2.0)

1. Myj rzadziej

Wystarczy, że umyjesz czuprynę 2-3 razy w tygodniu. Nie ma potrzeby bezsensownie przesuszać włosów.

Do mycia wybieraj łagodne szampony, a myjąc wykonuj opuszkami palców delikatny masaż skóry głowy.

2. Używaj odżywki z rozwagą!

Odżywkę nakładaj na włosy, a nie na skórę głowy. Po nałożeniu – pozwól jej działać! Nie zmywaj kosmetyku od razu, poczekaj aż się wchłonie i zacznie “robić swoje”. Gdy Twoje włosy się puszą, wybieraj kosmetyki nawilżające i wygładzające.

3. Dokładnie płucz włosy

Postaraj się, aby na włosach nie pozostała ani odrobina odżywki, gdyż może to spowodować nie potrzebne puszenie się włosów w ciągu dnia. Dlatego po zmyciu z włosów odżywki – spłukuj ją jeszcze przez kilka chwil. Do płukania nie używaj zbyt cieplej wody, bo w ten sposób pobudzasz wybielanie sebum przez skórę głowy i otwierasz łuski włosa. Na koniec spłucz włosy letnią wodą, która pomoże pozamykać łuski włosa i wzmocni je.



4. Osuszaj rozsądnie

Po myciu, osuszaj włosy delikatnie ręcznikiem. NIE TRZYJ! Otul włosy ręcznikiem i czekaj aż woda sama się wchłonie. Jeśli nie masz czasu, delikatnie wgniataj pasma włosów w ręcznik, ale nigdy nie trzyj, bo w ten sposób tylko niszczysz strukturę włosa, łamiesz je i dodatkowo otwierasz jego łuski – to między innymi dlatego Twoje włosy się puszą!

Jeśli używasz suszarki, podczas suszenia przesuwaj suszarkę od nasady włosów aż po końcówki. Włosy kręcone susz suszarką z dyfuzorem.

5. Jeśli Twoje włosy się puszą – nawilżaj je!

Zdrowe, w dobrej kondycji włosy mniej się puszą, dlatego zadbaj o swoje włosy, a do ich pielęgnacji stosuj produkty o działaniu nawilżającym, regenerującym i wygładzającym.

Postaraj się unikać nadmiernego przesuszania i przegrzewania włosów. Jeśli jednak decydujesz się na użycie urządzeń podgrzewających włosy (jak prostownica czy suszarka) używaj kosmetyków zabezpieczających włosy przed wysoka temperaturą.

Najlepiej, aby przynajmniej raz na tydzień nakładać na włosy maskę głęboko regenerującą i nawilżającą.

Podziel się :)
Masz stronę www? Prowadzisz bloga? Zarejestruj się w sieci TradeTracker i zarabiaj!