Buty. Część garderoby, bez której praktycznie nie wychodzimy z domu. Choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy, to buty potrafią naprawdę wiele powiedzieć o człowieku.

Ubieramy buty jako uwieńczenie stroju i wychodzimy z domu. Buty to jednak nie tylko coś, co ochrania nasze stopy przed całym światem zewnętrznym, ale również bardzo ważny element, dopełniający nasz strój.  Mimo iż bardzo często nie wiemy o tym, to, w jakim obuwiu gustujemy może bardzo dużo powiedzieć o nas, o naszej osobowości, temperamencie i podejściu do świata i różnych spraw.

Buty sportowe

Jak nie trudno odgadnąć, sportowe buty zwykle wybierają osoby bardzo energiczne, lubiące wygodę i aktywny styl życia. Osoby ceniące obuwie sportowe często prowadzą życie pełne wrażeń, chętnie więc podróżują, uprawiają sporty i są kreatywne. Osoby te są bardzo towarzyskie, otaczają się zaufanymi osobami i nie przepadają za rutyną. Buty sportowe doskonale pasują do jeansów. Na rynku jest naprawdę wiele modeli, fasonów, kolorów i wzorów obuwia sportowego, dzięki czemu można się do woli bawić stylem i różnorodnością stylizacji.

Balerinki.

Jeśli w Twojej szafie zamieszkało dość sporo balerinek w różnych wzorach i kolorach – to znak, że masz duszę romantyczki, jesteś delikatna i bardzo wrażliwa. Podobno miłośniczki balerinek w głębi duszy są nadal małymi dziewczynkami, które marzą o kimś, kto się nimi zaopiekuje. Są również uważane za miłe i sympatyczne osoby, a jednocześnie utrzymujące pewien dystans, skryte, subtelne i trochę nieśmiałe. Balerinki są ciekawą propozycją, gdyż pasują do wielu różnych stylizacji w bardzo wielu stylach. Różnorodność balerinek również pozwala na wiele szaleństwa, a ich wygoda zadowoli niejedną osobę.

Szpilki.

Szpilki należą do kobiet o bardzo ciekawej osobowości. Wysokie obcasy dodają każdej kobiecie pewności siebie i seksapilu, zmieniają sylwetkę, wydłużają nogi, sprawiają, że jesteśmy bardziej atrakcyjne i kobiece. Jesli uwielbiasz nosić szpilki to znak, że jesteś pewna siebie, dowartościowana, lubisz zwracać na siebie uwagę i…możesz być niestała w uczuciach. Tak czy inaczej idziesz przez życie z wysoko podniesioną głową, wiarą we własne możliwości i uśmiechem na ustach.
Szpilki, podobnie jak baleriny, od pewnego czasu również nosi się do wielu różnych ubrań, mieszając style i łamiąc konwenanse. Wśród fasonów tych butów jest taka różnorodność, że z całą pewnością każda kobieta znajdzie dla siebie nie jedną parę.

Koturny.

Buty na koturnach to bardzo interesujący twór, który nie tylko łączy w sobie but wysoki i całą podeszwę. Osoby, które cenią sobie tego rodzaju obuwie są pewne siebie, bezpośrednie i czasem…bezwzględne. Tak czy inaczej, są to osoby o bardzo silnej osobowości, które lubią komfort i bezpieczeństwo. W dodatku, zwykle kochają jak szalone.
Koturny w ostatnim czasie opanowały rynek. Zaskakują różnorodnością pod każdym względem, a zestawiane są niemalże ze wszystkim. Śmiało możemy bawić się stylami również w ich przypadku.

buty
fot. Conny G. (flickr, CC BY-ND 2.0)

Oxfordki, mokasyny, jazzówki…

…świadczą zwykle o skrytości. Choć mogą to być osoby bardzo skrupulatne i drobiazgowe, to są jednak przy tym bardzo zamknięte w sobie. Ich mocno stroną jest jednak ambicja, która jest ich motorem do działania. Osoby te obierają sobie cel i dążą do jego osiągnięcia. Jednocześnie, osoby te liczą się opinia innych osób, z tym, co ktoś może o nich powiedzieć, co często przysparza im wiele niepotrzebnych zmartwień.
Buty w stylu mokasynów, jazzówek czy oxfordek nie są raczej butami, które możemy włożyć do czegokolwiek. Warto dokładnie przemyśleć swoją stylizację, którą chcemy uzupełnić właśnie tym typem obuwia.

Masywne buty

Na koniec zostawiliśmy miłośniczki masywnego obuwia, a zatem traperów, glanów, oficerek i wszystkich ciężkich butów o grubej podeszwie. Zdaniem naukowców, są to osoby z całą pewnością skryte. Mają problem z zaufaniem innym osobom, więc starają się być samowystarczalne i niezależne. Osoby te są zarówno sprytne i zaradne, jak i bardzo wrażliwe, a przede wszystkim – wyjątkowo rodzinne. Relacje rodzinne są dla nich bardzo ważne, a dobro najbliższych jest priorytetem.

Podziel się :)
Masz stronę www? Prowadzisz bloga? Zarejestruj się w sieci TradeTracker i zarabiaj!