Cera naczynkowa charakteryzuje się tym, że jest delikatna i wymaga szczególnej pielęgnacji, by zapobiec pękającym naczynkom. Jak o nią dbać? Oto nasze rady!

Cera naczynkowa jest bardzo wrażliwym typem cery. Charakterystycznym dla nie jest to, że warstwa naskórka jest bardzo cienka, a z powodu różnych zaburzeń naczynka krwionośne, znajdujące się pod skórą, zaczynają być bardziej widoczne. Z powodu działania szkodliwych czynników, jak choćby promieniowanie UV, narażenie na wysokie bądź niskie temperatury, duży stres czy choćby dym z papierosów lub zła dieta, ścianki naczyń krwionośnych zaczynają być kruche i pękać. Wówczas pojawiają się nieestetyczne pajączki i czerwone plamki na twarzy.

 

Cera naczynkowa – niezbędna ochrona

Ten typ cery jest bardzo narażony na działanie czynników zewnętrznych. Chłód, wiatr czy mocne słońce mogą pogłębiać jej problemy i uwidoczniać pajączki na skórze. Dlatego każdego ranka koniecznym jest użycie dobrego kremu ochronnego. Najlepiej wybrać taki, który jest przeznaczony dla cery naczynkowej. Na zimne dni szczególnie przydatny okaże sie krem tłusty lub półtłusty, natomiast w cieplejsze wiosenne i letnie dni – krem nawilżający. Kosmetyki te zabezpieczają skórę twarzy przed utratą wilgoci, uodparniając na utratę wilgoci, a także przed nadmiernym przegrzaniem. Dzięki szczególnym składnikom, które dodawane są głównie do kosmetyków przeznaczonych do cery naczynkowej, kosmetyki te hamują powstawanie nowych zaczerwienień.

demakijaż
fot. sunshinecity (flickr, CC BY 2.0)

 

Demakijaż bez tajemnic

 

 

 

młodość
fot. martinak15 (flickr, CC BY 2.0)

Młodość – 5 eliksirów zatrzymujących starzenie się

 

 

 

 

Cera naczynkowa – obkurczamy i koimy

Po każdym powrocie do odmu, twarz powinna być szczególnie pielęgnowana. Przede wszystkim musimy dokładnie oczyścić skórę i wykonać staranny demakijaż przy użyciu delikatnych kosmetyków. Specjaliści uważają, że cerę naczynkową warto oczyszczać opuszkami palców, zamiast pocierać wacikami, gdyż takie działanie będzie łagodniejsze dla wrażliwej cery. Na koniec należy przetrzeć buzię tonikiem, aby dotlenić skórę i zaaplikować jej kolejną porcję witamin. Na noc, kiedy cera regeneruje się najintensywniej, stosujemy kremy obkurczające naczynka, które zawierają również takie witaminy jak: C, PP, z grupy B, a także wyciągi: z arniki, kasztanowca, miłorzębu japońskiego, cyprysu. To zapewni naszej delikatnej cerze właściwą pielęgnację.

 

Cera naczynkowa – maskowanie

Naczynka można bardzo łatwo ukryć pod makijażem. Pamiętajmy jednak, aby kosmetyki do makijażu dobrać w odpowieni sposób. Zaczerwienienia wokół skrzydełek nosa ukryjemy stosując zielonkawy korektor. Na policzkach przyda się baza do cery naczynkowej, również w odcieniu lekko zielonkawym. Następnie całą twarz należy pokryć fluidem dopasowanym kolorystycznie, ale pamiętajmy, aby był dość lekki oraz z dodatkiem odpowiednich filtrów. Właśnie taki fluid będzie w stanie najdokładniej zabezpieczyć delikatną cerę.

 

cera naczynkowa
fot. Shan Sheehan (flickr, CC BY-ND 2.0)
Podziel się :)
Masz stronę www? Prowadzisz bloga? Zarejestruj się w sieci TradeTracker i zarabiaj!