Podstawy związane z regulacją brwi zna zapewne większość kobiet. Dziś jednak bierzemy pod lupę prawidłową regulację brwi. Depilacja bez tajemnic.

Zadbane i dobrze wyregulowane brwi stanowią naprawdę piękną i naturalną oprawę oczu. Dodają twarzy wyrazistości i oczywiście, chronią nasze oko.

Dzięki temu, że kolor brwi tak skutecznie wyróżnia się na tle całej twarzy, możemy doskonale wyeksponować oczy, zmienić ich wielkość, a nawet optycznie zmienić kształt całej twarzy. Warto więc odpowiednio wyregulować brwi, aby wiele zyskać na wyglądzie.

brwi
fot. Karen (flickr, CC BY 2.0)

Regulacja

Do regulacji zwykle używa się pęsety, wosku bądź przy za pomocą zabiegu nitkowania. Na chwilę obecną, aktualne trendy w modzie faworyzują naturalny kształt brwi, więc skupiamy się na depilowaniu jedynie tych włosków, które wychodzą poza linię łuku brwi. Za pomocą np. pęsety usuwamy więc jedynie te pojedyncze włoski, które wyrastają pomiędzy brwiami i u nasady nosa, a także w zewnętrznym kąciku górnej powieki. Powinny zwężać się w kierunku skroni.

Modelując włoski należy uważać, gdyż zbyt mocno opadające ku skroniom linie mogą nadać twarzy smutny wygląd, zaś linie zbyt blisko połączone nad nosem sprawią, że nasza twarz będzie się wydawać ponura. Pamiętajmy też, aby odległość między brwiami u nasady nosa nie była większa niż ok. 1,5cm. Większy odstęp optycznie powiększy nos.

Aktualna moda w makijażu pozwala nam również na zwężenie grubości brwi. Jeśli masz je gęste i grube, możesz usunąć część włosków zaczynając nad powieką i pozostawiając te u góry.

 

Regulacja brwi krok po kroku

  1. Jeśli masz problem z wytrzymaniem depilacji, przed zabiegiem ochłodź skórę pod brwiami przykładając do nich kostkę lodu. W ten sposób naczynka krwionośne się obkurczą, a ból będzie łatwiejszy do zniesienia.
  2. Przy użyciu szczoteczki rozczesz włoski. Ułożę się one odpowiednio i będzie wiadomo, które należy usunąć.
  3. Pomiędzy kciukiem a palcem środkowym naciągnij skórę pod brwiami i wyrywaj włoski. Staraj się chwytac je przy samej skórze, a usuwanie prowadź zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Ważne, aby ruch wyrywania był możliwie jak najbardziej precyzyjny i szybki. Pomoże to zapobiec złamaniu włosków i pozwoli usuwać je razem z cebulkami.
  4. Usuwaj tylko te włoski, które znajdują się nad naturalną linią brwi. Dzięki temu efekt będzie naturalny i zachowasz odpowiednie proporcje w wyglądzie twarzy.

Po depilacji skóra może być lekko zaczerwieniona. Lepiej więc nie wykonywać tego zabiegu przed ważnym wyjściem.

brwi
fot. tommerton2010 (flickr, CC BY 2.0 )
Podziel się :)
Masz stronę www? Prowadzisz bloga? Zarejestruj się w sieci TradeTracker i zarabiaj!