Aliexpress to doskonały portal, który umożliwia nam zakupy w Chinach…z dostawą prosto do domu! Czy warto?

Aliexpress umożliwia nam wybór produktów z ponad milionowej oferty! Sklep ten zrzesza wielu sprzedawców i producentów z Chin, od których możemy kupić dowolny towar za niewielkie pieniądze. W dodatku – wysyłka do domu jest ZA DARMO!

Jak zrobić zakupy w Aliexpress?

Aby dokonać zakupów w Ali Express konieczne jest zarejestrowanie konta użytkownika. Jest to jednak banalnie proste. Wystarczy w górnym prawy rogu rozwinąć menu “Join free” i podać najistotniejsze dane. Następnie potwierdzamy swój adres e-mail poprzez kliknięcie linku, który otrzymamy w wiadomości e-mail i gotowe!

Następnie, wśród ponad miliona produktów wybieramy wszystkie te, które nas interesują. Może zająć to długi czas, bo oferta jest naprawdę zaskakująco bogata! W menu po lewej stronie możemy wybierać spośród kategorii i podkategorii produktów, a także dostosować filtry wyszukiwania do rzeczy, które nas interesują. Może to ułatwić wyszukanie pożądanych ofert, choć możliwe że nie na wielką skalę, biorąc pod uwagę naprawdę ogromny wybór.

Ceny niskie i niższe na Aliexpress

Bardzo interesującym jest, że na tej platformie możemy odnaleźć te same produkty, ale w różnych cenach. Wynika to z faktu, że ceny oferuje konkretny sprzedawca i stąd wynika rozbieżność w cenach. Jeśli więc poszukamy wystarczająco długo, może okazać się, że zaoszczędzimy dość dużą kwotę. Pamiętajmy także, że ceny nie są podane w złotówkach!

 BestSelling – Weekly bestselling

Bezpieczeństwo zakupów

Jak wiadomo, często zdarza się, że kupując przez internet towar znacząco odbiega od tego, jak był przedstawiony na zdjęciach, bądź jak sobie go wyobrażaliśmy. Aby uniknąć rozczarowania, warto sprawdzić sprzedawcę. Jeśli ma przynajmniej 100 punktów i 90% pozytywnych komentarzy – możemy zdecydować się na zakupy. Oznacza to bowiem, że większość klientów było zadowolonych z zakupów u danego sprzedawcy, a więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że i my będziemy zadowoleni. Pamiętaj także, że masz możliwość zadawania pytań dotyczących produktów. Choć znajomość języka angielskiego Sprzedawców z Chin nie jest oszałamiająca, to z pewnością porozumiewają się w sposób zrozumiały.

Darmowa przesyłka z Chin na Aliexpress

Bezpłatna przesyłka z Chin jest jak najbardziej dobrym pomysłem. Jednakże, decydując się na nią musimy uzbroić się w cierpliwość. Najczęściej dostarczenie zakupów trwa od 2 do 4 tygodni, w skrajnych przypadkach nawet do 2 miesięcy. Gdy tylko przesyłka zostanie nadana, otrzymasz numer paczki i zyskasz możliwość monitorowania przesyłki na alipaczka.pl oraz na stronie Poczty Polskiej.

Dodatkowe bonusy!

Niektórzy sprzedający oferują kupony rabatowe na zakupy ich produktów, a także znacznie obniżają cenę przy zakupach większej ilości rzeczy (często już przy zakupach za 30 dolarów!). Z pewnością warto szukać takich okazji, gdyż są dodatkową możliwością zaoszczędzenia całkiem nie małej kwoty.

Opłaty celne a zakupy na Ali Express

W praktyce, nie wszystkie paczki sprowadzane z Chin są sprawdzane. Dlatego też, większość paczek z Chin dociera do odbiorców bez opłaty celnej.

Jeśli jednak otrzymasz od listonosza zawiadomienie, musisz złożyć w wyznaczonym urzędzie stosowną deklarację. Uzupełniając deklarację, pisz jasno i zrozumiale wszystkie swoje dane.

W rubryce “Opis towaru” należy jasno napisać kategorię produktu tak, aby była zrozumiała dla celnika. Tak więc możemy napisać “ubrania”, “obuwie”, “sztuczna biżuteria”, “dekoracje do domu”, “telefon komórkowy”, “obiektyw do aparatu fotograficznego”. Celnik musi mieć dokładnie określony produkt.

Wartość towaru – tutaj wpisujemy dokładną kwotę w dolarach, jaką zapłaciliśmy Aliexpress

Koszty przesyłki – przesyłka darmowa, 0 dolarów.

Charakter przesyłki – zakup.

Preferowany sposób dostawy – jeśli wpiszemy pocztowy, listonosz dostarczy paczkę wraz z ewentualnym rachunkiem za cło.

Deklarację celną możemy wysłać zarówno pocztą, jak również za pomocą e-maila. W obu przypadkach należy wysłać deklarację, potwierdzenie zapłaty z banku oraz zrzut ekranu zamówienia wraz z podsumowaniem kwot zakupów. jeśli wysyłamy deklarację za pomocą poczty – wszystkie te dokumenty drukujemy. Jeśli za pomocą e-maila – wypełnioną deklarację należy zeskanować, a resztę dokumentów załączyć w wysyłanej wiadomości.

Ewentualne cło możemy opłacić u listonosza. Jeśli musimy zapłacić podatek – możemy to zrobić zarówno u listonosza, jak również na konto Urzędu Skarbowego.

 

Kiedy już otrzymamy naszą przesyłkę z Aliexpress – możemy zacząć cieszyć się naszymi wspaniałymi, nietuzinkowymi produktami prosto z Chin. Udanych łowów!

Podziel się :)
Masz stronę www? Prowadzisz bloga? Zarejestruj się w sieci TradeTracker i zarabiaj!