Poczuj się dobrze ze sobą i poznaj 5 zasad, które pomogą podejmować życiowe decyzje. Wpis gościnny.

Porównujesz się z innymi, wydaje Ci się, że każdy ma szczęśliwsze życie niż Ty rzadko jesteś z siebie zadowolona? Przeczytaj ten tekst, poznaj zasady, stosuj je i bądź swoim najlepszym przyjacielem.

Zjada cię stres, że mogłabyś żyć lepiej, być ładniejsza, mieć większe osiągnięcia.

Pora skończyć z takim myśleniem – zaakceptuj siebie, bo wtedy spędzisz życie z kimś kogo naprawdę lubisz.

 • nie narzekaj

 • żyj tu i teraz

 • nie porównuj się z innymi

 • na nic nie czekaj

 • pomyśl, czego potrzebujesz

 • wyeliminuj toksycznych ludzi ze swojego otoczenia

To jest Twoje, życie i to Ty decydujesz jakie ono jest – pamiętaj zawsze, że masz je tylko jedno TU i TERAZ, nie można przewinąć taśmy i wrócić do tego co było.

Ciesz się chwilą, którą właśnie przeżywasz, bo tylko ona się liczy. Nie zadręczaj się tym, co i tak nastąpi.

Nabijasz sobie głowę tym, że koleżanka ma ciekawszą pracę, sąsiadka ładniejszy dom, kuzynka lepszą figurę. No i co z tego? Nie wiesz jak naprawdę wygląda życie tych osób – a pomyślałaś, że może one zazdroszczą Tobie?

Zastanów się, czy TY rzeczywiście czułabyś się najszczęśliwsza, mając to czego zazdrościsz innym. Masz swoje życie, skup się na sobie, ciesz się tym co masz, to może być znacznie więcej niż mają ci, do których się porównujesz.

Większość życia na coś czekasz? Na lepszą pracę, na miłość, na inne życie? – A życie nie czeka. Znajdź każdego dnia kilka minut, żeby się zatrzymać i zastanowić: „Czego ja tak naprawdę teraz potrzebuję?” „ Czy to za czym tak gonię, czym się teraz tak bardzo stresuję, ma dla mnie znaczenie?”

Przestań spędzać czas z koleżankami, które spotykają się z Tobą tylko po to, żebyś była dla nich lustrem, przed którym poczują się lepiej. Zerwij kontakty z ludźmi, którzy cię wykorzystują i na których nie możesz liczyć.

Zbyt często kierujesz się modą, opinią innych i zupełnie nie wiesz, w którą stronę podążać? Przeszkadza ci szum informacyjny, wszyscy czegoś od Ciebie chcą,

każdego dnia podejmujesz setki decyzji – mam nadzieję, że każda z nich wynika z Twoich potrzeb i jest dla Ciebie dobra, że masz wszystko pod kontrolą.

Poznaj teraz 5 zasad, które pomogą Ci podejmować życiowe decyzje!

 1. Miej świadomość swoich wartości – tego co jest dla Ciebie ważne, nie rób nic wbrew sobie

 2. Jeśli coś jest zgodne z Tobą, to po prostu sprawia Ci radość. Zwróć uwagę jakie emocje budzą czynności, które wykonujesz w ciągu dnia/tygodnia. Czy jest coś do czego się zmuszasz? Przecież obowiązkami można się podzielić, na ślubie lub podejmując decyzję o byciu w luźnym związku, nie podpisałaś cyrografu na bycie służącą.

 3. Bądź asertywna – rób to co uważasz za dobre dla siebie, nie krzywdząc tym samym innych osób.

 4. Pamiętaj, że masz prawo próbować i odkrywać nowe dla siebie obszary aktywności i tak samo masz prawo rezygnować, gdy już czegoś nie lubisz. Zadaj sobie pytanie, czy jest coś nowego, czego chciałabyś się nauczyć, a także czy jest coś, co od dawna nie wnosi niczego w Twoje życie. Najgorzej jest przywyknąć!

 5. Pracuj nad pewnością siebie – codziennie wieczorem rób listę rzeczy, które dziś wykonałaś i jesteś z siebie zadowolona. Miej w sobie zgodę na to, że nie musisz być najlepsza, a sama nauka może być świetną zabawą

  Pamiętaj – szczęśliwa TY – szczęśliwi wszyscy wokół Ciebie, uśmiechaj się do siebie i innych.

  TY sama wiesz najlepiej co jest dla Ciebie dobre – pozwól sobie na małe szaleństwa ( lubisz chodzić cały dzień w pidżamie, to rób tak, lubisz seks nie po bożemu, tylko marzy Ci się przerobić całą Kamasutrę – czemu nie)

  Jeśli nie powiesz jakie masz oczekiwania wobec siebie i innych, skąd świat ma wiedzieć o co Ci chodzi?

  I na koniec, zawsze kiedy przechodzisz koło lustra, spójrz w nie, uśmiechnij się i powiedz: zawsze jestem piękna, ale dziś przeszłam samą siebie 🙂

  Popraw koronę i Działaj. Trzymam kciuki.

  ___________________________________________________________________

Dzisiejszy wpis zawdzięczamy Izabeli Kowalczyk, którą znajdziemy na Izabela Kowalczyk – motywacja i rozwój/trener FRIS 🙂

Jestem trenerem i mentorem, kocham życie i chcę nauczyć innych jak brać z niego pełnymi garściami, to nie prawda, że sukces trzeba odziedziczyć, trzeba znaleźć odpowiednio mocne dlaczego, żeby wiedzieć po co? prowadzę zajęcia z myślenia krytycznego, stylów myślenia i działania, uczę jak się uczyć – a tak po prostu to dopasowuję świat do siebie, bo to mnie ma byc w nim dobrze tak długo jak tu jestem.Podziel się :)
Masz stronę www? Prowadzisz bloga? Zarejestruj się w sieci TradeTracker i zarabiaj!