Wino ROCAL 2012 Hiszpania
  • Kolor
  • Zapach
  • Smak
Wino ROCAL 2012 Hiszpania
Cena: 14zł Auchan

Wino ROCAL 2012 Hiszpania

 
Kraj: Hiszpania
Rodzaj: Półsłodkie
Kolor: Białe
Alkohol: 12%
Temp.podania:
Odmiana winogron: wyselekcjonowane szczepy winogron z południa Hiszpanii
Zawartość cukru:
Pojemność butelki: 750ml
Wiek w chwili degustacji: 3 lata

 

 

 

 

 

 

 

 

wino rocal
fot. własna

Producent nie pomyślał o ułatwieniu otwierania i trzeba się chwilę namęczyć ze zdjęciem, ciągle rozrywającej się folii. Producent nie podał także na etykiecie temperatury, w jakiej powinno się podawać wino ROCAL. My schłodziliśmy je do około 8oC.Zapach korka przyjemny, lekko owocowy. Kolor wina ROCAL w kieliszku jasny, choć ciemniejszy niż w przypadku wina IMIGLYKOS, żółtawy, klarowny.Wino ROCAL rzeczywiście pachnie przyjemnie, ale bardzo delikatnie, owocowo. Jest to zdecydowanie duża zaleta wina w tym przedziale cenowym, bo inne tego typu wina zalatują nutką drożdży i alkoholu.Wino ROCAL zaskoczyło nas tym, że w kieliszku pojawiło się dość sporo bardzo drobnych pęcherzyków powietrza (dwutlenku węgla), które w ustach również są wyczuwalne. Trochę kojarzy się to nam z wygazowanym szampanem.

Smak z resztą też przywodzi na myśl wygazowany, nie drogi szampan. Pęcherzyki są wyczuwalne w ustach, delikatnie szczypią w język i policzki, daje to naprawdę ciekawy efekt. Smak dość mocno wyczuwalny, cierpki, na początku lekko kwaśny, a później pozostawia w ustach posmak goryczki, choć nie jest to przyjemny posmak jak w przypadku wina IMIGLYKOS, ale raczej dość tępy, gorzki posmak. Jest również znacznie cięższe, niż inne wina półsłodkie. Nie potrafimy odnaleźć w winie znajomego nam smaku owoców czy też, jak chwali się producent, kwiatów polnych.

Wino ROCAL raczej przypomina wygazowany szampan, gdyby zrobić je winem musującym – byłby to przeciętny szampan. Jako wino półsłodkie raczej średnie, nie bardzo pasuje do ciasta czy innych przystawek. Producent poleca podawanie wina z rybami, owocami morza i serami – być może byłoby to lepsze zestawienie. Nie polecamy na kolacje (chyba, że macie w planach ryby), spotkania, prezent czy większe uroczystości.

Gdybyśmy mieli wybierać pomiędzy winem ROCAL, a winem IMIGLYKOS – to drugie wygrałoby bezwarunkowo.

 

 

Podziel się :)
Masz stronę www? Prowadzisz bloga? Zarejestruj się w sieci TradeTracker i zarabiaj!