Wino LOS ROYALES RESERVA 2007
  • Kolor
  • Zapach
  • Smak
Wino LOS ROYALES RESERVA 2007
Cena: 13zł Aldi

Wino LOS ROYALES RESERVA 2007

 
Kraj: Hiszpania
Rodzaj: Wytrawne
Kolor: Czerwone
Alkohol: 13,5%
Temp.podania: 16oC-18oC

18oC
Odmiana winogron:  Tempranillo
Zawartość cukru:
Pojemność butelki: 750ml
Wiek w chwili degustacji: 8 lat

 

 

 

 

 

 

 

 

los royales
fot. własna

Po otworzeniu butelki uniósł się subtelny zapach. Po przelaniu do kieliszków, zauważyliśmy naprawdę ładny, klarowny kolor w odcieniu rubinu.
Zapach naprawdę mocny, przyjemny, również po wzburzeniu w kieliszku. Nie czuć typowego alkoholu czy drożdży.

Smak wina zaskoczył nas, ponieważ przypomniał nam jeden ze smaków innego, dobrego wina, które już wcześniej kosztowaliśmy. Natomiast, pomimo że wino LOS ROYALES wytworzono z tej samej odmiany winogron co wino NAVARRA MEZQUIRIZ 2012 to z całą pewnością smak jest zupełnie inny. W porównaniu z wymienionym tu innym winem hiszpańskim, wino ROS ROYALES pije się przyjemniej, ma bardziej neutralny, łagodniejszy smak, nie powinna znaleźć się osoba której to wino nie będzie smakowało.

Wino LOS ROYALES ma głęboki smak (ale nie ciężki), ze względu na długi czas dojrzewania, w tym również dojrzewania w beczce. Zdecydowanie brakowało nam jednak elementu zaskoczenia i pozostawienia błogiej przyjemności w ustach. Po takim roczniku wina spodziewaliśmy się czegoś „więcej”. Jest to wino posiadające jeden, konkretny, głęboki smak – jak dla nas, w przypadku tego wina to trochę za mało.

Wino nadaje się do obiadu, ale raczej do ciężkich dań mięsnych. Z dawaniem go w prezencie radzę uważać żeby nie zrobić komuś nadziei na naprawdę dobry trunek – jest to raczej wino przeciętne, piliśmy lepsze wina w podobnych cenach (choć 13zł to naprawdę bardzo tanio) i to z mniejszymi rocznikami…

„D.O. CARINENA uznano już w roku 1960 za jedno z pierwszych chronionych regionów pochodzenia win jakościowych.

Tu w Aragonii, winorośl Tempranillo znajduje doskonałe warunki do powstawania łagodnych win wytrawnych

Wino RESERVA rocznik 2007 uzyskało swoją idealną dojrzałość.

Schłodzone do temp. 16o-18oC pasuje idealnie do większości potraw i jest odpowiednie na każdą okazję” – informacja podana na etykiecie wina LOS ROYALES RESERVA.

 

 

Podziel się :)
Masz stronę www? Prowadzisz bloga? Zarejestruj się w sieci TradeTracker i zarabiaj!