Wino FELIX ROCHA 2012 PORTUGAL
  • Kolor
  • Zapach
  • Smak
Wino FELIX ROCHA 2012 PORTUGAL
Cena: 14zł biedronka

Wino FELIX ROCHA 2012 PORTUGAL

 
Kraj: Portugalia
Rodzaj: Półsłodkie
Kolor: Białe
Alkohol: 12%
Temp.podania:  8oC

18oC
Odmiana winogron:
Zawartość cukru:
Pojemność butelki: 750ml
Wiek w chwili degustacji: 2 lata

 

 

 

 

 

 

 

 

wino felix rocha
fot. własna

„Rodzina Felix Rocha produkuje wina od 1870 roku, posiada unikatową wiedzę w tworzeniu najlepszych win. Felix Rocha Special Collection ukazuje dojrzałe owoce, których trwały smak zapewnia niespotykaną przyjemność konsumpcji. Doskonale łączy się z daniami z owoców morza, białymi mięsami i daniami kuchni orientalnej”. Tyle informacji z etykiety na butelce – a jak jest naprawdę? Kolor ładny jak na wino w tak niskiej cenie. Wino FELIX ROCHA ma smak owoców – to na pewno! Wyczuwalne jabłka i cytrusy. Stwierdzamy jednak, że bliżej mu do wina półwytrawnego niż półsłodkiego. Jest kwaskowate, ale dzięki temu bardzo orzeźwiające. Nie jest to wino z ‚górnej półki’, ale w tej cenie trudno znaleźć tak przyjemny trunek jak wino FELIX ROCHA. Nie jest to wino na główny stół, ale na grilla, kolację czy do przekąsek jak najbardziej się nadaje. Na prezent w ostateczności też może być – ale chyba lepiej dołożyć kilka złotych i wybrać np.:

Wino ALAZANI VALLEY 2010 czy Wino SLAVYANTSI OLD MELNIK 2011 które nadają się lepiej na prezent, przebijają wino FELIX ROCHA zwłaszcza swoją prezencją.
Jeśli jednak chodzi o wino FELIX ROCHA, to z całą pewnością będzie idealne w okresie letnim, z uwagi na orzeźwiający smak. Jeśli będziesz wybierać się na letni grill – śmiało możesz zabrać ze sobą butelkę tego wina.

 

 

Podziel się :)
Masz stronę www? Prowadzisz bloga? Zarejestruj się w sieci TradeTracker i zarabiaj!