Wino CAGOR DRIADA 2007
  • Kolor
  • Zapach
  • Smak
Wino CAGOR DRIADA 2007
Cena: 16,99 zł Kaufland

Wino CAGOR DRIADA 2007

 
Kraj: Mołdawia
Rodzaj: Słodkie
Kolor: Ciemnorubinowy
Alkohol: 11%
Temp.podania: 16oC-18oC
Odmiana winogron: Cabernet Sauvignon i Merlot
Zawartość cukru:
Pojemność butelki: 750ml
Wiek w chwili degustacji: 7 lat

 

 

 

 

 

 

 

 

cahor
fot. własna

Wino Cagor nadaje się na spotkania w gronie rodziny, domówki, do lekkiego obiadu lub na romantyczną kolację. Oboje jesteśmy zdania, że z przyjemnością otrzymalibyśmy je jako prezent. Będzie niezastąpione w okresie świątecznego obżarstwa.Pierwsze wrażenie po otwarciu butelki – bez szału. Zapach bardzo słaby, ale przy dużym wzburzeniu lekko nieprzyjemny jak w tanich winach. Ładny, klarowny kolor.Pierwszy łyk zaskakujący dla nas obojga, przy czym mamy dwa różne odczucia:

1. Pierwszy smak – skojarzenie z najtańszymi winami

2. Pierwszy smak – lekkość smaku w ustach

Po przełknięciu wino u obojga nas pozostawiło CUDOWNY posmak.

Na butelce jest informacja o aromacie czarnej porzeczki i czekolady i chociaż nie znamy się jakoś wybitnie na winach, to wg. nas wino Cagor posiada subtelny posmak wiśniowy (jak w domowej roboty wiśniach w spirytusie).

Z całą pewnością smak tego wina wciąga. Nawet po opróżnieniu całej lampki, posmak, który pozostał w ustach kusi wzięcia kolejnych łyków. Wino Cagor jest dość lekkie, świetnie będzie się komponować z owocami, deserami czy deską serów. Z całą pewnością na każdym spotkaniu towarzyskim zrobi prawdziwą furorę.

Mołdawia słynie z winiarstwa, jest to ich głównym bogactwem. Rzeczywiście musimy przyznać, że mołdawskie wino Cagor stanowi idealne połączenie wina o dobrej jakości i niskiej cenie.

Po kilku tygodniach/miesiącach od zakosztowania tego wina, postanawiamy awansować je do miana wina 5 gwiazdkowego!  Za taką cenę na razie nie potrafimy znaleźć nic w jego zasięgu (oprócz oczywiście Wina SLAVYANTSI OLD MELNIK 2011).

 

 

Wiek w chwili degustacji:4 lata

Podziel się :)
Masz stronę www? Prowadzisz bloga? Zarejestruj się w sieci TradeTracker i zarabiaj!