• Kolor
  • Smak
  • Zapach

Cena: 27,99

Wino CHATEAU LA VALIERE Francja 2007

 
Kraj: Francja
Rodzaj: Wytrawne
Kolor: Czerwone
Alkohol: 13,5%
Temp.podania: 16oC-18oC
Odmiana winogron:
Zawartość cukru:
Pojemność butelki: 750ml
Wiek w chwili degustacji:  8 lat

 

 

 

 

 

 

 

 

chateau la valiere medoc
chateau la valiere medoc

Wino CHATEAU LA VALIERE Francja zakupiono pod wpływem chwili. Promocyjna ostatnia butelka za połowę ceny (kupione za 14 zł). Wprawdzie przeważnie okazywało się, że wina z promocji były poprostu źle przechowywane… ale… wino wytrawne nie tak łatwo zepsuć 😉 Poprzednie nasze wino Francuskie BEAUVILLON było tragiczne i od dawna szukaliśmy takiego wina z Francjii, które nie zniechęci nas na dobre do win z tamtych regionów świata. Po otworzeniu butelki nie powaliła nas żadna woń. W kieliszku czuć zapach alkoholu i czereśni, trochę migdałów. Sam zapach przywodzi na myśl czereśnie w likierze takie, jak kiedyś można było kupić, nie te chamskie mocno chemiczne dostępne aktualnie na rynku. Ogólnie zapach zbyt alkoholowy i trochę mdły, raczej nie poprawny, ale być może to przez nie drożność naszych nosów 😉 Smak od początku wydawał się zbyt mdły i migdałowy, mocno czereśniowo/wiśniowy alkoholowy. Z kolejnym łykiem wszystko weszło na dobre tory i smak zaczął być przyjemny, szlachetny, choć może troszeczkę ubogi. Przez długie dojrzewanie smak został uszlachetniony, wolimy jednak jakieś zaskoczenia smakowe, tutaj nic się nie dzieje, nie ma tego błysku na końcu. Jest to dobre szlachetne wino, ale mimo wszystko bez cudów.

Mimo to uważam, że nadaje się zarówno na dobrą kolację, jak i dla kogoś na prezent. Jeśli ten ktoś nie jest prawdziwym smakoszem win. Warto je kupić, ale fajerwerków raczej nie ma się co spodziewać.

Należało by dodać, że wino jest na granicy wina wytrawnego i półwytrawnego. Można powiedzieć, bardzo delikatne wino wytrawne.

Podziel się :)
Masz stronę www? Prowadzisz bloga? Zarejestruj się w sieci TradeTracker i zarabiaj!