Każda z nas marzy o aksamitnie gładkich i delikatnych dłoniach. Jak to osiągnąć? Dziś przedstawiamy najlepsze domowe sposoby na piękne dłonie.

Zima coraz bliżej. Zima to czas, gdy nasze dłonie są szczególnie narażone na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. Mróz, wiatr, marznący deszcz, to wszystko sprawia, że skóra naszych dłoni staje się uszkodzona, przesuszona, zaczerwieniona i pęka. Jak temu zaradzić? Jak prawidłowo zadbać o nasze dłonie? Oto kilka prostych rad.

Po pierwsze – chroń dłonie

Skorzystaj z rękawiczek, gdy wychodzisz na dwór. Warto zabezpieczyć też ręce kremem nawilżającym. Kiedy sprzątamy w domu, również róbmy to w rękawiczkach, gdyż wszystkie środki chemiczne, których używamy do sprzątania oddziałują na naszą skórę i uszkadzają ją. Aby temu zapobiec, warto przed każdym sprzątaniem czy myciem garów założyć gumowe rękawiczki.

 

Po drugie – peeling

Peeling to doskonała metoda, aby usunąć cały martwy, zrogowaciały naskórek. Wspaniale poprawia ukrwienie i wchłanianie składników odżywczych zawartych w kosmetykach, a przede wszystkim pozwala nam na pozbycie się tej niechcianej, trawdej, szorstkiej skóry. Do wykonania peelingu w domu możemy wykorzystać zarówno kosmetyk przeznaczony właśnie do rąk, ale warto również sięgnąć po peeling do całego ciała. Na suche dłonie nakładamy odrobinę kosmetyku i wcieramy go, wykonując masaż dłoni. Pamiętajmy również o palcach, a szczególie skórkach wokół paznokci. Jeśli zdecydujemy się peeling solny lub cukrowy, masaz możemy wykonywac tak długo, aż drobinki się rozpuszczą. Następnie kosmetyk zmywamy letnią wodą.

 

skóra gładka
fot. Lies Thru a Lens (flickr, CC BY 2.0)

 

Skóra gładka niczym jedwab od zaraz

 

 

 

 

 

jak pielęgnować cerę zimą
fot. Lisa Widerberg (flickr, CC BY 2.0)

 

Jak pielęgnować cerę zimą?

 

 

 

 

 

Po trzecie – regeneracja

Aby nasze dłonie były idealnie gładkie, po wykonaniu peelingu powinniśmy nałożyć na ręce maseczkę, serum lub specjalistyczny krem do rąk. Warto sięgnąć po produkty przeznaczone specjalnie do rąk, ale jeśli takich nie mamy, możemy wykorzystać te do pielęgnacji całego ciała. Maskę lub serum (najlepiej regenerujące i nawilżające) nakładamy na świeżo umyte po peeliengu dłonie i wmasowujemy, aż preparat zostanie całkowicie wchłonięty.

 

Po czwarte – parafina

W sprzedaży dostępne są parafiny do stosowania w domu. Warto się zaopatrzyć w taki preparat, gdyż jest on wspaniałym produktem do pielęgnacji rąk. Dłonie po nałożeniu maseczki lub serum należy włożyć do ciepłej parafiny. Parafinę rozpuszczamy i przelewamy do miski, po czym zanurzamy w niej ręce. Dłoń po zanurzeniu w parafinie należy ubrać w folię (może być woreczek śniadaniowy), a następnie w rękawiczki. Najlepiej sprawdzą się rękawiczki utrzymujące ciepło, ale mogą być też zwykłe. Parafinę pozostawiamy na rękach na 15 – 20 minut.

Po upływie tego czasu parafinę wystarczy zrolować z rąk. Resztę produktu, która została na dłoniach rozpuszczona, wystarczy wmasować i pozostawić do wchlonięcia się.

 

Uwaga!

Parafina nie może być zbyt gorąca, bo poparzy nam dłonie!

 

Po piąte – krem

Po wykonaniu zabiegów pielęgnacyjnych, jak i na codzień, powinniśmy stosować krem do rąk. Jeśli zalezy nam na nawilżeniu rąk, warto wybrać kosmetyk zawierający mocznik lub glicerynę, które zatrzymują wodę w skórze. Jeśli zależy nam na odmłodzeniu skóry, wybierzmy krem z dodatkiem elastyny lub kwasu hialuronowego. Jeżeli chcemy regenerować, krem powinien zawierać dodatek substancji tłustych, na przykład masła. Nie zapominajmy o tym, aby używać kremu przed każdym wyjściem z domu, po każdym umyciu rąk, a także przed pójściem spać. Dzięki temu nasze ręce na pewno zaskoczą aksamitną miękkością.

 

dłonie
fot. Chelsea Matthews (flickr, CC BY-ND 2.0)
Podziel się :)
Masz stronę www? Prowadzisz bloga? Zarejestruj się w sieci TradeTracker i zarabiaj!