Maseczka na twarz to jedna z bardziej popularnych metod pielęgnacji cery. Dziś odpowiadamy na pięć najczęściej zadawanych pytań na temat tych kosmetyków.

Maseczka to kosmetyk, który zawiera w swoim składzie substancje o skoncentrowanym działaniu. Stosowanie tych produktów podyktowane jest zwykle chęcią szybkiego osiągnięcia efektów, np. nawilżenia, odżywienia, oczyszczenia itd. Z tego powodu warto stosować maseczki i regularnie dostarczać skórze twarzy niezbędnych substancji.

 

Maseczka na twarz – kiedy nakładać?

Lekarze, którzy swoją karierę poświęcili badaniu rytmu biologicznego uważają, że idealną porą do nałożenia maseczki na twarz jest wczesny wieczór, około godziny 17-18. W tych godzinach nasza cera rozpoczyna odbudowę swoich komórek i wchłania najwięcej substancji zawartych w kosmetykach.

Równie dobrym pomysłem jest nakładanie maseczki podczas wieczornej kąpieli lub chwilę po niej, gdyż pod wpływem ciepła pory naszej skóry rozszerzają się, dzięki czemu wchłanianie substancji aktywnych jest znacznie łatwiejsze.

 

Maseczka na twarz – jak przygotować skórę?

Jeśli zależy nam na optymalnym działąniu maseczki, skóra twarzy musi być bardzo dobrze oczyszczona – umyta przy pomocy specjalnego kosmetyku do mycia twarzy, a także oczyszczona i dotleniona tonikiem. Idealnie, gdyby przed nałożeniem maseczki wykonać również peeling (przynajmniej raz na tydzień lub dwa).

Najlepsze efekty daje wypoczywanie z maseczką na twarzy. Dlatego zaraz po nałożeniu kosmetyku połóż się wygodnie i zrelaksuj. W takiej pozycji głęboko i spokojnie oddychamy, mięśnie stają się rozluźnione, a co za tym idzie, również skór łatwiej wchłania dobroczynne substancje pielęgnujące.

zabiegi na twarz
fot. Zenspa1 (flickr, CC BY 2.0)

 

 

Zabiegi na twarz – domowe odmładzanie

 

 

 

 

 

 

gimnastyka twarzy
fot. tommerton2010 (flickr, CC BY 2.0)

Zwalcz zaskórniki w kilka dni

 

 

 

 

 

Maseczka na twarz – jak często?

Maseczka działa znacznie intensywniej niż kremy do twarzy, przez co możemy w łatwy sposób przyzwyczaić skórę do zbyt dużej podaży skoncetrowanych składników pielęgnacyjnych i w pewnym momencie nie będą one już wystarczające. Z tego powocu optymalnie, gdy będziemy nakładać maseczkę 1-2 razy w tygodniu. Wyjątkiem jest cera bardzo zmęczona czy przesuszona, gdy wymaga ona silnego odżywienia. Wówczas nakładamy preparat codziennie aż do uzyskania widocznej poprawy. Po tym czasie zaprzestajemy stosowania maseczki codziennie i ograniczamy jej użycie do 1-2 razy na tydzień.

 

Maseczka na twarz – czy kosmetyk trzeba zmieniać?

Musimy pamiętać, że żaden kosmetyk nie dostarczy skórze wszystkich niezbędnych składnikow odżywczych. Z tego powodu warto jest zmieniać preparaty do pielęgnacji twarzy przynajmniej raz na 3-4 miesiące. Możemy również urozmaicić produkty i raz nakładać np. maseczkę odżywiającą, a następnym razem głęboko nawilżającą.

 

Maseczka na twarz – próbki czy duże tuby?

Ogromna ilość firm kosmetycznych oferuje nam próbki swoich kosmetyków. W ofercie maseczek do twarzy znajdziemy niemalże każdy rodzaj kosmetyku, zaspokajający niemalże każde problemy skórne. Jeśli wolisz, możesz korzystać z saszetek z małą dawką preparatu, dzięki czemu unikniesz wyrzucania nie zużytych tubek kosmetyków, będziesz mogła często zmieniać produkty i zapewnić sobie kompleksową pielęgnację twarzy.

 

maseczka na twarz
fot. Tomáš Obšívač (flickr, CC BY 2.0)
Podziel się :)
Masz stronę www? Prowadzisz bloga? Zarejestruj się w sieci TradeTracker i zarabiaj!